Strona Główna ˇ Przyjaciele Szkoły ˇ Dokumenty szkoły ˇ Historia Szkoły ˇ Patronka ˇ PLAN LEKCJI ˇ Galeria ˇ LinkiCzwartek, PaĹşdziernik 20, 2016
Emilia Peck (1837 - 1899)
Nawigacja
Strona Główna
Historia "EMILKI"
Nasza lokalizacja
Grono Pedagogiczne
Historia Szkoły
Samorząd Uczniowski
Dokumenty szkoły
Szkolne TALENTY

Pedagog w szkole
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kółko muzyczne
Kółko plastyczne
Sport w Jedynce
Badmintoniści UKS Nike

SPOŁECZNY KOMITET BUDOWY SZKOŁY - OGŁOSZENIA

KOMUNIKATY DLA RODZICÓW
PLAN LEKCJI
Kontakt
Galeria
Linki
Przeszukaj tę witrynę
Przeszukaj Google
Pogoda w Suchedniowie
Szukaj w szukaczu
Kodeks 2.0 obowiązujący w SSP nr 1
Społeczny Komitet Budowy Szkoły
Dokumenty i informacje
Stan Konta Społecznego Komitetu Budowy Szkoły

Zebraliśmy...
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 11
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 169
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Warcraftek
Ostatnie Artykuły
ZIELONA SZKOŁA
Konkurs PCK
Niezwykły Dzień Patr...
A TO JEDYNKA WŁAŚNIE!
Kolejna laureatka z ...
Tu zmierzysz swoją prędkość w necie
Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest: czwartek 20 Października 2016.
Imieniny obchodzą: Irena, Jan, Kleopatra, Witalis
News
Spacerek po Jedynce

Każdy, kto zechce może zobaczyć Jedynkę od środka.
Klikając na czerwone punkty możemy wejść do klas i pracowni na wszystkich piętrach naszej szkoły. Można też wejść do gabinetu Pani Dyrektor, a przy okazji zobaczyć szerokie korytarze i słynne już "drewniane schody".
Zapraszamy wszystkich do wirtualnego zwiedzania Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Emilii Peck w Suchedniowie!Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Barańskiemu
za wykonanie wirtualnej wycieczki po naszej szkole!
.

magdap dnia 15/04/2014 00:55 · Drukuj
Szkoła XXI wieku!
magdap dnia 31/08/2016 14:44 · Drukuj
Szkolny Zestaw Podręczników 2016/2017
W zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW zamieszczony został Szkolny Zestaw Podręczników, które będą obowiązywały w roki szkolnym 2016/2017.
magdap dnia 21/06/2016 03:20
0 Komentarzy · 78 Czytań · Drukuj
Kochane Mamy pamiętamy o Was od Święta i na co dzień!!!
magdap dnia 26/05/2016 15:29 · Drukuj
Pierwszaki - Cudaki na scenie!
29 kwietnia br. w SOK "Kuźnica" odbyła się XVIII Suchedniowska Wiosna Teatralna "MASKArada 2016". W konkursie wzięło udział siedem zespołów artystycznych z Suchedniowa, Parszowa, Górna i Kielc.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowały "Pierwszaki - Cudaki" - uczniowie klasy I a i I b, którzy przedstawili sztukę pt. "Najpiękniejszy dar". Spektakl, zgodnie z sugestią organizatora, nawiązywał do twórczości Henryka Sienkiewicza piszącego "ku pokrzepieniu serc". Scenariusz, oparty na "Bajce" Sienkiewicza, niósł przesłanie, że najważniejsza w życiu jest DOBROĆ.

Pierwszoklasiści przygotowywali się do występu pod kierunkiem pań: Małgorzaty Kuszewskiej, Marioli Pasek i Anny Suski. Scenografię wykonała p. Renata Kuszewska, a muzykę opracował p. Andrzej Janiec.

Uczniowie za udział w konkursie otrzymali pluszowego misia, a opiekunowie podziękowania za przygotowanie zespołu. Na widowni obecna była pani dyrektor Halina Tuśnio oraz rodzice młodych aktorów. Wszyscy mocno trzymali kciuki za udany debiut pierwszaków.

Warto dodać, iż nasza grupa teatralna była jedynym reprezentantem szkół z miasta i gminy Suchedniów.
magdap dnia 15/05/2016 22:41 · Drukuj
Zapal znicz pamięci!
Uczniowie klasy VI, włączając się w apel Instytutu Pamięci Narodowej - Stowarzyszenia Dziedzictwa Narodowego oraz Ośrodka Pamięci Narodowej, oddali hołd bohaterom, którzy walczyli, zwyciężali i ginęli za wolność Polski.

22 kwietnia o godzinie 12 zapaliliśmy znicze pamięci przy pomniku upamiętniającym poległych żołnierzy AK na ulicy Bodzentyńskiej. Była to nietypowa lekcja historii, która uzmysłowiła nam, młodzieży i pokoleniową powinność.
Mamy świadomość, że każde pokolenie czerpie z dokonań i wartości pokoleń poprzednich.

Apel ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI jest wyrazem naszego uznania o dokonaniach i ofiarach przodków. Jest też zobowiązaniem wobec pokoleń następnych.

Musimy pamiętać o wartościach - wolności i niepodległości, które ukształtowały nasz naród, o tych, którzy nie wahali się kłaść na szali swoje życie. Cześć ICH pamięci!
magdap dnia 15/05/2016 22:35 · Drukuj
Recytowali Gajzlera z powodzeniem!
8 kwietnia br. w SOK „Kuźnica” odbył się XIV Konkurs Recytatorski im. Jana Gajzlera. Organizatorem turnieju było suchedniowskie gimnazjum.

Konkurs zgromadził 33 recytatorów (z Suchedniowa, Ostojowa, Łącznej, Tumlina, Skarżyska – Kam., Wzdołu Rządowego). Najwięcej było uczniów ze szkół podstawowych.

Jedynkę reprezentowali: Patrycja Krogulec z kl. IV oraz Łukasz Tumulec i Maria Wędrychowska z kl. V, którzy przygotowywali się pod kierunkiem pani Marioli Pasek.

Uczestnicy recytowali dwa teksty – jeden autorstwa Jana Gajzlera, a drugi, powiązany tematycznie, innego twórcy. Z tym trudnym zadaniem uczniowie naszej szkoły poradzili sobie bardzo dobrze – Łukasz Tumulec zajął III miejsce, a Patrycja Krogulec zdobyła wyróżnienie.

Wszystkim naszym recytatorom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne występy. Warto dodać, że Łukasz debiutował w konkursie. Może, podobnie jak jego koleżanki, połknie bakcyla :)
magdap dnia 10/04/2016 20:00 · Drukuj
Zuzanna Fortuna i Klara Kowalik o historii pomnika przy ulicy Dawidowicza
8 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbyły się lekcje patriotyczne Brały w nich udział trzy klasy:: IIa, IIb oraz III

Prowadziły je absolwentki naszej szkoły i obecne uczennice gimnazjum w Suchedniowie – Zuzanna Fortuna i Klara Kowalik, które przygotowują projekt do XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Opowiadały one o pomniku znajdującym się na ulicy Dawidowicza w Suchedniowie.

Pomnik ten powstał w roku 1993r. Upamiętnia 33 zakładników rozstrzelanych przez hitlerowców 6 lipca 1944r. w odwecie za napad na pociąg wojskowy na stacji kolejowej Suchedniów w maju tego samego roku przez oddział partyzancki. Polegli tam ludzie z przypadkowych łapanek z Kielc, Starachowic oraz Radomia. Ich grób zbiorowy został przeniesiony na suchedniowski cmentarz. Co roku w czerwcu obchodzimy rocznicę tego wydarzenia gromadząc się przy omawianym pomniku.

Po opowiedzeniu tej historii dzieciom rozpoczęły się gry na spostrzegawczość oraz opisywanie przez nie wyglądu tego miejsca. Na koniec uczniowie zabrali się za kolorowanie godła Polski. Po wszystkim zostali nagrodzeni słodkimi upominkami i certyfikatami znajomości historii pomnika

Bardzo dziękujemy naszym starszym koleżankom za tak ciekawą lekcję historii naszej miejscowości!
magdap dnia 10/04/2016 19:51 · Drukuj
Podwójne święto w Jedynce
21 marca w SSP nr 1 w Suchedniowie odbył się apel z okazji Światowego Dnia Poezji oraz powitania wiosny.

W pierwszej części wystąpili uczniowie reprezentujący szkołę w XXVI Konkursie Recytatorskim im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie. Wygłosili swoje limeryki i wiersze , które mówili na konkursie.

Następnie uczniowie klasy czwartej zaśpiewali piosenkę pt. „Przybywaj piękna wiosno”. Utwór wprowadził wszystkich w radosny, wiosenny nastrój. Kolejnym punktem spotkania było rozstrzygnięcie marcowych konkursów - rysunkowego pod nazwą „ Być kobietą” oraz konkursu na marzannę w stroju szkolnym. Uczestnicy otrzymali upominki i słodkości.

Po skończonym apelu dzieci wyszły na plac szkolny, by z godnie z tradycją spalić symbol zimy - kukłę marzanny.
To był bardzo wesoły i kolorowy pierwszy dzień wiosny.
magdap dnia 22/03/2016 20:59 · Drukuj
Ortograficzny sukces uczniów Jedynki
W ramach obchodów XXIV Tygodnia Kultury Języka, 11 marca 2016 roku odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny im. Emilii Peck. Patronat nad nim objęło Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, które jest propagatorem święta języka polskiego w województwie. Jedynka znalazła się wśród osiemnastu placówek inicjujących miejskie i wojewódzkie konkursy. Bardzo się cieszymy się, że twórcy Tygodnia docenili rangę naszego konkursu.

W turnieju uczestniczyło 15 uczniów szkół podstawowych z gmin Suchedniów i Łączna. Oprócz reprezentantów Jedynki byli także przedstawiciele Trójki, Ostojowa, Gozdu i Łącznej. Dyktando, opracowane przez panią Beatę Wiśniewską – nauczycielkę j. polskiego w Szkole Podstawowej nr 10 w Starachowicach, opowiadało o marzycielskim chłopcu, który na skrzydłach fantazji odbywał niezwykłe podróże.

Prace uczniów sprawdzało jury w składzie: Ewa Głogowska, Anna Jasińska, Mariola Pasek, Joanna Sołkiewicz, Agnieszka Witczak, Marzena Wojnarska. Wyniki konkursu niezwykle nas ucieszyły, ponieważ wszyscy reprezentanci Jedynki znaleźli się na podium! A oto nazwiska laureatów:

I miejsce - Julia Tumulec (SSP 1)
II miejsce - Nadia Materek (SSP 3)
III miejsce – Daria Redlica, Karol Tuszyński (SSP 1)
wyróżnienia – Jakub Dulny (SP Gózd), Marta Brzoza (SP Ostojów).


Najwięcej problemów sprawiła dzieciom pisownia wyrazów wielką i małą literą oraz interpunkcja. Jury wyczuliło uczniów na estetykę pisma i właściwy, niebudzący wątpliwości, zapis liter.
Julka Tumulec, która po raz trzeci startowała w konkursie, zdobyła jednocześnie tytuł Mistrza Ortografii Szkoły klas IV – VI.
Na zakończenie dyrektor Halina Tuśnio podziękowała wszystkim za udział w konkursie
i pogratulowała zwycięzcom. Wręczyła nagrody i dyplomy dla uczniów oraz podziękowania
i upominki dla opiekunów.

Dwunasty konkurs ortograficzny przeszedł do historii. Z nadzieją i ciekawością czekamy na następny, na który już dziś serdecznie zapraszamy!

Mariola Pasek i Joanna Sołkiewicz - organizatorki
magdap dnia 12/03/2016 17:54 · Drukuj
Dzień Kobiet

10 marca br. w Jedynce świętowaliśmy Dzień Kobiet. Uroczysty apel z tej okazji przygotowała tym razem klasa V pod opieką pani Agaty Żmijewskiej.

Były wiersze, piosenki oraz pokaz mody na przestrzeni lat. Łukasz Tumulec w imieniu Samorządu Uczniowskiego i męskiej części społeczności Jedynki złożył na ręce pani dyrektor Haliny Tuśnio życzenia i wręczył uroczy bukiet kwiatów.
magdap dnia 12/03/2016 17:50 · Drukuj
Strona 1 z 33 1 2 3 4 > >>
Twój adres IP
54.204.57.248
e-Dziennik
Mądra Szkoła czyta dzieciom
Projekt Twinkl
JEDYNKA jest partnerem międzynarodowego projektu TWINKL
Mam 6 lat
Projekt Indywidualizacji
PROJEKT ROZBUDOWY
Miejsce Zabaw Radosnej Szkoły
Wejście do galerii
Miasto i Gmina Suchedniów
Suchedniow.org
Portal Mieszkańców Miasta i Gminy Suchedniów
Nasz Suchedniów
Suchedniów w Wikipedii
Europejski Fundusz Społeczny
Nasza szkoła posiada współfinansowane z EFS:
* Dwie pracownie komputerowe
* ICM w bibliotece
Rzecznik Praw Dziecka
Unia Europejska
EUROPA - Portal Unii Europejskiej
eTwinning
Uczestniczymy w Europejskim Partnerstwie Szkół
Dzień Bezpiecznego Internetu 2012
3720384 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.18 © 2003-2005

Theme by Guc!o