Strona Główna ˇ Przyjaciele Szkoły ˇ Dokumenty szkoły ˇ Historia Szkoły ˇ Patronka ˇ PLAN LEKCJI ˇ Galeria ˇ LinkiPoniedziałek, Wrzesień 25, 2017
Emilia Peck (1837 - 1899)
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 24
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 169
Nieaktywowany Użytkownik: 92
Najnowszy Użytkownik: Warcraftek
Tu zmierzysz swoją prędkość w necie
News
Zebranie organizacyjne z Rodzicami!
Zapraszamy serdecznie na zebranie z Rodzicami,
które odbędzie się we wtorek 12 września 2017r.
o godzinie 16.30
w nowej siedzibie szkoły
ul. Szarych Szeregów 6

Do zobaczenia!

Zapraszamy na nowy fanpage "Jedynki"

magdap dnia 10/09/2017 19:22 · Drukuj
PODRĘCZNIKI DO RELIGII
PODRĘCZNIKI DO RELIGII
rok szkolny 2017/2018

klasa 0 - nie ma


klasa I - nie ma


klasa II - Religia - “ Kochamy Pana Jezusa”- red. ks. Łabendowicz

tylko zeszyt ćwiczeń


klasa III - Religia - “ Przyjmujemy Pana Jezusa” - ks. Łabendowicz

katechizm + ćwiczenia


klasa IV - Religia - “Jestem chrześcijaninem” -red. ks. Łabendowicz

katechizm + ćwiczenia


klasa V - Religia - “ Wierzę w Boga” - red. ks. Łabendowicz

katechizm + ćwiczenia


klasa VI - Religia - “ Wierzę w Kościół” - red. ks. Łabendowicz

katechizm + ćwiczenia


klasa VII - Religia - “ Spotkanie ze słowem” - red. ks. Łabendowicz

katechizm + ćwiczenia

magdap dnia 09/07/2017 19:36 · Drukuj
Radosnego Dnia Dziecka!
"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta." (Św. Jan Paweł II)

Kochane Dzieciaki - Małe i Duże :) - wszystkiego najlepszego w Dniu Waszego Święta! Wielu powodów do radości i uśmiechu oraz spełnienia marzeń życzą Wam dorośli!
magdap dnia 31/05/2017 21:32 · Drukuj
Wszyscy kochamy nasze Mamy!!!


W kalendarzu Święto Matki
z życzeniami śpieszą dziatki.
Ja Ci Mamo dziś w podzięce
za Twe trudy daję serce
i przepraszam za me psoty,
za wybryki i kłopoty!
magdap dnia 26/05/2017 08:36 · Drukuj
Na ratunek małżom z suchedniowskiego zalewu.
Podczas spuszczania wody z zalewu w naszym mieście, okazało się, że na dnie zbiornika żyją małże. Przyczyniają się one do poprawy czystości wody. Suchedniowscy wędkarze zaapelowali do mieszkańców o pomoc w ratowaniu małż poprzez przenoszenie ich do innych okolicznych zbiorników. Wśród osób, które odpowiedziały na ten apel byli również nasi uczniowie wraz z rodzicami. Tata Karoliny Kabały pan Dariusz uratował w ten sposób około 60 kg małż!
Do akcji przyłączyła się także nasza uczennica Justynka Łakomiec wraz z tatą Krzysztofem. 1 kwietnia szukali małż i przenosili je do rzeki. Udało się przenieść około 150 skójek i 3 raki - 6 wiader powędrowało do rzeki, a część pojechało na Rejów. Justynka myśli, że chyba się tam im spodoba.

/info i zdjęcia - pan Krzysztof Łakomiec/
magdap dnia 13/04/2017 21:14 · Drukuj
Triumfy naszych recytatorów
O tym, że uczniowie z Jedynki świetnie sobie radzą w konkursach recytatorskich, przekonaliśmy się już wielokrotnie. Tak też było ostatnio. Wyniki naszych recytatorów napełniają nas dumą i radością. Cieszymy się z każdego sukcesu, ale przede wszystkim z tego, że ciągle są u nas dzieci, które podejmują się trudnej i, co tu dużo mówić, stresującej sztuki występów przed publicznością. Recytatorzy muszą opanować pamięciowo niełatwe często teksty, zmierzyć się z tremą, udźwignąć ciężar rywalizacji. A jeśli przy okazji uda się oczarować jury, tym większa satysfakcja.

23 marca br. w SSP w Ostojowie odbył się XXVII Konkurs Recytatorski im. Wandy Łyczkowskiej. Wzięło w nim 30 uczniów z 6 szkół podstawowych: SSP – 1, SSP – 3 w Suchedniowie, SSP w Ostojowie, SP w Goździe, Łącznej i Zaleziance. Uczestnicy recytowali lepieja i bajkę. Naszą szkołę reprezentowali: Liliana Dąbrowska z kl. II b, Gabriela Margas z kl. III a, Maria Sawicz z kl. II a, Patrycja Krogulec i Jakub Relidzyński z kl. V oraz Maria Wędrychowska z kl. VI.

Miło nam poinformować, iż w kategorii klas I – III Gabrysia Margas zdobyła I miejsce, Liliana Dąbrowska III miejsce, a Marysia Wędrychowska III miejsce w kategorii klas IV – VI.

Z kolei 6 kwietnia br. w SOK „ Kuźnica” odbył się XV Konkurs Recytatorski im. Jana Gajzlera. Organizatorem turnieju było Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Suchedniowie. Konkurs, w którym wzięło udział 34 adeptów sztuki żywego słowa, podzielony był na trzy kategorie wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Wystąpili uczniowie ze szkół suchedniowskich, z Ostojowa, Łącznej, Zalezianki, Tumlina, Skarżyska – Kam., Skarżyska – Książęcego.
Najwięcej osób zaprezentowało się w najmłodszej kategorii wiekowej. Uczestnicy recytowali jeden wiersz Jana Gajzlera (podstawówka miała utwór „ Z czasu niewoli”, gimnazjum „Ziemia uroczna” , szkoła średnia „ Pokutnik”) oraz drugi tekst dowolnego autora. Wiersze powinny korespondować ze sobą. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V – Patrycja Krogulec i Jakub Relidzyński oraz Łukasz Tumulec z kl. VI. Najbardziej spodobał się jurorom występ Jakuba, który zajął III miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym recytatorom udanych występów i dziękujemy za piękne reprezentowanie Jedynki.
/M. Pasek/
magdap dnia 10/04/2017 10:10 · Drukuj
Wesołe powitanie wiosny
Początek wiosny to wyjątkowy czas. Z utęsknieniem wyczekujemy ciepłego słonka, pierwszych zielonych listków i kwiatów. Radość z nadejścia najpiękniejszej pory roku udziela się wszystkim. W naszej szkole tegoroczny pierwszy dzień kalendarzowej wiosny obchodzony był bardzo wesoło i kolorowo.

Najpierw uczniowie klas drugich i trzecich przedstawili krótką inscenizację opowiadającą o spotkaniu pani Wiosny ze zwierzętami. Następnie odbyły się dwa konkursy – na marzannę w stroju sportowym i na wiosenny kapelusz. Organizatorem pierwszego konkursu był samorząd uczniowski, natomiast drugiego pisemko szkolne „Emilka”. Prace oceniało jury w składzie: pani Renata Kuszewska, pani Agnieszka Dobaj i pan Dariusz Kowalik.
Trzeba przyznać, że jurorzy nie mieli łatwego zadania. Szczególnie trudno było wyłonić zwycięzców konkursu kapeluszowego. Wiosenne nakrycia głowy zaprezentowało ponad 30 uczniów. Kapelusze były przepiękne, pomysłowe i barwne. Po prostu kapeluszowy zawrót głowy! W końcu zapadł werdykt:

„Marzanna na sportowo”
I miejsce – Małgorzata Barańska z kl. III a
II miejsce ex aequo – Amelia Syzdół z kl. I, Jakub Kabała z kl. I
III miejsce – Antoni Cieślik i Paweł Fornalik z kl. I
wyróżnienie - Aleksandra Łapka, Oliwia Karpińska, Klaudia Breszko z kl. VI

„Wiosenny kapelusz”
I miejsce – Gabriela Margas z kl. III a
II miejsce – Piotr Michta z kl. II b
III miejsce – Mikołaj Chrzęszczyk z kl. II b
wyróżnienia: Jakub Kabała, Anna Latała, Krzysztof Majchrzyk z kl. I, Paweł Tuśnio z kl. II b i Gabriela Winkler z kl. III b.

Po konkursowych emocjach uczniowie wyszli przed szkołę, by symbolicznie spalić kukłę zimy. Z wiosennym gaikiem, w radosnych nastrojach wszyscy wrócili na lekcje. Oby wiosna zagościła na dobre nie tylko w kalendarzu, ale i w naszych sercach:)
/M. Pasek/
magdap dnia 10/04/2017 10:06 · Drukuj
Dzień Kobiet na wesoło.
8 marca br. w naszej szkole odbył się apel poświęcony kobietom i kobietkom
pt."Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."

Przygotowali go uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią. O oprawę muzyczną zadbał jak zawsze nasz niezastąpiony muzyk pan Andrzej Janiec. Scenariusz apelu był przygotowany na wesoło i opowiadał m in. o typach kobiet oraz
przedstawiał różne humorystyczne scenki z ich życia. Po przedstawieniu
uczniowie płci męskiej złożyli życzenia kobietom-pracownikom szkoły i
swoim koleżankom oraz wręczyli Paniom własnoręcznie wykonane drobne
gadżety w postaci kolorowych zakładek do książki.

Cieszymy się niezmiernie, że wprawiliśmy całą społeczność szkolną w dobry
nastrój...bo taki był cel naszego występu.
magdap dnia 10/04/2017 10:05 · Drukuj
XXV Jubileuszowy Tydzień Kultury Języka w Jedynce - XIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny im. Emilii Peck
W dniach 13 -18 marca br. w woj. świętokrzyskim obchodziliśmy XXV Tydzień Kultury Języka. Jego hasłem przewodnim były słowa: Kto czyta, błądzi mądrze i z refleksją. W bogatym programie Tygodnia znalazło się wiele propozycji promujących kulturę, czytelnictwo i przede wszystkim język polski. Jak co roku Jedynka bardzo aktywnie włączyła się w jego obchody.

Wiele lekcji poświęconych było ortografii, frazeologii i czytelnictwu. Klasy drugie uczestniczyły w warsztatach logopedycznych.

Jak co roku wybieraliśmy Szkolnego Mistrza Ortografii. W kategorii dzieci młodszych został nim Igor Kuna z kl. III a. Wyróżnienia otrzymali Jakub Kania z kl. III a oraz Amelia Pałgan z kl. III b.

16 marca odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny im. Emilii Peck dla uczniów szkół podstawowych z terenu gmin Łączna i Suchedniów. Warto dodać, iż w zeszłym roku nasz konkurs otrzymał patronat ŚCDN w Kielcach, a szkoła znalazła się w gronie twórców Tygodnia.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 14 osób, reprezentantów pięciu szkół (SP w Łącznej, SP w Goździe, SSP w Ostojowie, SSP nr 1 i SSP nr 3 w Suchedniowie). Dzieci pisały dyktando przygotowane przez Annę Sobotę – polonistkę z ZPO SP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Skarżysku -Kam. Tekst pt. „Przekomarzania żabek” sprawił uczniom wiele trudności. Choć nie był długi, wprost roił się od ortograficznych pułapek, takich jak: na wpół przytomna, wzdłuż i wszerz, rzeczułka, strużka, itp. Zmorą dyktanda okazały się homofony - wyrazy, które prawie identycznie się wymawia, ale inaczej zapisuje i które różnią się znaczeniem. Jak łatwo się domyślić, nie było pracy bezbłędnej. Na szczęście byli uczniowie, którzy popełnili niewiele błędów i mogą być z siebie naprawdę dumni.
I miejsce zajął Karol Tuszyński z SSP nr 1 w Suchedniowie
II miejsce przypadło Weronice Okienko z SSP nr 3 w Suchedniowie
trzeciego miejsca jury nie przyznało.
Wyróżnienia zdobyli: Maria Knecht SSP nr 1 w Suchedniowie oraz Roksana Borowiec i Aleksander Milcarz z SP w Goździe.

Konkurs podsumowała dyrektor szkoły Halina Tuśnio, która podziękowała nauczycielom za przyjęcie zaproszenia i pogratulowała zwycięzcom. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci nagrody książkowe.

W ostatnim dniu Tygodnia Kultury Języka odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, w którym uczestniczyło 20 uczniów z klas I – VI.
Jury w składzie: Małgorzata Kuszewska – nauczycielka nauczania zintegrowanego, Alicja Miernik – logopeda i Natalia Kłys – redaktorka „Emilki”- przyznało tytuł Mistrza Pięknego Czytania klas I – III Franciszkowi Kuberze z kl. II b, zaś w klasach starszych Łukaszowi Tumulcowi z kl. VI. Ponadto jury wyróżniło: Jakuba Kabałę z kl. I, Oliwię Mik z kl. IV oraz Julię Zdzymirę z kl. V. Konkurs miał na celu promowanie czytelnictwa i zachęcanie uczniów do sięgania po wartościową literaturę dla dzieci.

XXV Tydzień Kultury Języka minął jak z bicz trzasł, ale organizatorki – Mariola Pasek i Joanna Sołkiewicz mają nadzieję, że uczniowie Jedynki na co dzień będą dbać o poprawność ortograficzną, gramatyczną i będą czerpać wiele radości ze „smakowania” naszego ojczystego języka.
/ M. Pasek/
magdap dnia 20/03/2017 20:02 · Drukuj
„Herbatka dla Babci i Dziadka”
Jak wszyscy już z pewnością wiedzą 21 i 22 stycznia to bardzo ważna data dla wnuków małych i dużych. W tym roku, te wyjątkowe dni przypadły na sobotę i niedzielę. Jednak dla pierwszaków z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Emilii Peck w Suchedniowie dwa dni to za mało, by podziękować babci i dziadkowi za miłość i opiekę. Zaprosiły więc swoich dziadków na wspólną herbatkę już na piątkowe popołudnie.
20 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 w przepięknie udekorowanej specjalnie na tę okoliczność sali nr 9 uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią p. Jolantą Ambrozik z niecierpliwością oczekiwali na przemiłych gości.
Dziadkowie jak zwykle nie zawiedli swoich ukochanych wnucząt i bardzo licznie zawitali
w progi „Jedynki. Tu czekała na babcie i dziadków gorąca herbatka i pyszne ciasta własnoręcznie przygotowane przez mamy dzieci .
Przy pięknie udekorowanych stołach Babcie i Dziadkowie wysłuchali montaż
słowno- muzyczny przygotowany specjalnie dla Nich.
Wesołe, przepełnione humorem wiersze i piosenki sprawiły Babciom i Dziadkom wiele radości i przyjemności, a wykonany na instrumentach perkusyjnych utwór wzbudził podziw dla umiejętności wnucząt.
Dziadkowie mogli też podziwiać prawdziwe dzieła sztuki, czyli galerię portretów z własnymi podobiznami, narysowanymi oczywiście przez wnusie i wnuków.
Nie obyło się również bez podziękowań.
Wnuczęta najpiękniej jak potrafiły, dziękowały Babciom i Dziadkom za miłość
i cierpliwość, którą ich obdarzają , bowiem to oni często opiekują się wnukami, dzielą się z nimi swoimi doświadczeniami, wiedzą i umiejętnościami.
Wnuczęta nie zapomniały w tym dniu także o życzeniach. Życzyły swoim Babciom
i Dziadkom dużo zdrowia, spełnienia marzeń, uśmiechu, a przede wszystkim tego,
żeby każdego dnia czuli się potrzebni i kochani.
Ciepłe słowa i podziękowania od gości skierowane były również do wychowawczyni uczniów klasy I p. Jolanty Ambrozik.
Te wspólnie spędzone chwile, to wspaniała okazja do wyjścia z domu, do oderwania się
od „codzienności”.
Po części artystycznej Dziadkowie otrzymali od wnucząt piękne upominki, które będą miłym wspomnieniem tych wspólnych chwil.
Nie obyło się też bez zabawnych konkursów, a polka w wykonaniu babć i dziadków była niesamowita.
To były naprawdę wyjątkowe godziny, pełne uśmiechu i radości.
Podziękowaniem dla wnuków za piękny występ były gromkie brawa.

Przy kawie, herbacie oraz wielu smakołykach Babcie i Dziadkowie długo i bez pośpiechu prowadzili miłe rozmowy. To był wyjątkowy wieczór.
Babciu! Dziadku! Dziękujemy Wam za to !

„ Nasze dzieciństwo trwa tak długo,
Jak długo żyją nasi dziadkowie”

/ Jolanta Ambrozik/
magdap dnia 20/03/2017 19:55 · Drukuj
Literackie sukcesy szóstoklasistek
Z radością informujemy, że uczennica klasy VI – Maria Knecht – zdobyła I miejsce w III Konkursie Literackim im. Ireny Zielińskiej Radość pisania. Możność utrwalania, który odbył się 24 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 w Suchedniowie. Swoje talenty pisarskie prezentowały również Martyna Stando oraz Natalia Kłys. Praca Martyny została wyróżniona.
W konkursie uczestniczyło 17 osób reprezentujących szkoły podstawowe z gmin: Suchedniów, Łączna i Wąchock. Zadaniem uczniów było napisanie wypracowania na jeden z czterech tematów. Prace oceniało jury w składzie: p. Anna Zielińska-Brudek, p. Anna Salwa, p. Małgorzata Wiśniewska i p. Michał Redlica. W czasie obrad jury odbyły się warsztaty plastyczne, mające na celu odstresowanie uczestników.
Nagrody - najnowsze zdobycze elektroniki - ufundowała rodzina pani Ireny Zielińskiej. Gościem honorowym był pan Ryszard Zieliński – mąż patronki konkursu i pierwszy kierownik Szkoły Podstawowej nr 3. To z jego rąk Marysia Knecht otrzymała wspaniałą nagrodę.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.
(M. Pasek)
magdap dnia 20/03/2017 19:42 · Drukuj
Strona 1 z 35 1 2 3 4 > >>
Twój adres IP
54.80.77.124
e-Dziennik
Mądra Szkoła czyta dzieciom
Projekt Twinkl
JEDYNKA jest partnerem międzynarodowego projektu TWINKL
Mam 6 lat
Projekt Indywidualizacji
Miejsce Zabaw Radosnej Szkoły
Wejście do galerii
Miasto i Gmina Suchedniów
Nasz Suchedniów
Suchedniów w Wikipedii
Europejski Fundusz Społeczny
Nasza szkoła posiada współfinansowane z EFS:
* Dwie pracownie komputerowe
* ICM w bibliotece
Rzecznik Praw Dziecka
Unia Europejska
EUROPA - Portal Unii Europejskiej
eTwinning
Uczestniczymy w Europejskim Partnerstwie Szkół
3890629 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.18 © 2003-2005

Theme by Guc!o