Strona Główna ˇ Przyjaciele Szkoły ˇ Dokumenty szkoły ˇ Historia Szkoły ˇ Patronka ˇ PLAN LEKCJI ˇ Galeria ˇ LinkiSobota, Styczeń 21, 2017
Emilia Peck (1837 - 1899)
Nawigacja
Strona Główna
Historia "EMILKI"
Nasza lokalizacja
Grono Pedagogiczne
Historia Szkoły
Samorząd Uczniowski
Dokumenty szkoły
Szkolne TALENTY

Pedagog w szkole
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kółko muzyczne
Kółko plastyczne
Sport w Jedynce
Badmintoniści UKS Nike

SPOŁECZNY KOMITET BUDOWY SZKOŁY - OGŁOSZENIA

KOMUNIKATY DLA RODZICÓW
PLAN LEKCJI
Kontakt
Galeria
Linki
Przeszukaj tę witrynę
Przeszukaj Google
Pogoda w Suchedniowie
Szukaj w szukaczu
Kodeks 2.0 obowiązujący w SSP nr 1
Społeczny Komitet Budowy Szkoły
Dokumenty i informacje
Stan Konta Społecznego Komitetu Budowy Szkoły

Zebraliśmy...
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 11
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 169
Nieaktywowany Użytkownik: 11
Najnowszy Użytkownik: Warcraftek
Ostatnie Artykuły
ZIELONA SZKOŁA
Konkurs PCK
Niezwykły Dzień Patr...
A TO JEDYNKA WŁAŚNIE!
Kolejna laureatka z ...
Tu zmierzysz swoją prędkość w necie
Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest: niedziela 22 Stycznia 2017.
Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincent, Dominika, Mateusz
News
Spacerek po Jedynce

Każdy, kto zechce może zobaczyć Jedynkę od środka.
Klikając na czerwone punkty możemy wejść do klas i pracowni na wszystkich piętrach naszej szkoły. Można też wejść do gabinetu Pani Dyrektor, a przy okazji zobaczyć szerokie korytarze i słynne już "drewniane schody".
Zapraszamy wszystkich do wirtualnego zwiedzania Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Emilii Peck w Suchedniowie!Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Barańskiemu
za wykonanie wirtualnej wycieczki po naszej szkole!
.

magdap dnia 15/04/2014 00:55 · Drukuj
Jedynka w konkursie "Bezpieczeństwo na Piątkę"
8 listopada br. w Szkole Podstawowej w Bliżynie odbyła się X edycja konkursu „Bezpieczeństwo na Piątkę”.

Konkurs skierowano do uczniów klas piątych szkół podstawowych powiatu skarżyskiego. Głównym organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku- Kamiennej.
D
o udziału w konkursie na szczeblu powiatu skarżyskiego zgłosiło się 12 szkół podstawowych. Każdą z placówek reprezentowało trzech uczniów. Konkurs składał się z części teoretycznej, w której uczestnicy rozgrywek rozwiązywali test z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ocenie podlegały również prace plastyczne.
Poziom konkursu był niezwykle wyrównany. Drużyny nieźle poradziły sobie z częścią teoretyczną. Dzieci przygotowały także wspaniałe prace plastyczne w postaci plakatów i makiet w myśl tegorocznego hasła przewodniego pt. „Daj się zobaczyć”. Jury w składzie asp. Paweł Rycerski, mł.asp. Damian Szwagierek i st. sierż. Tomasz Berus wyłoniło zwycięzców.
Miejsce I – Szkoła Podstawowa nr 2 w Skarżysku- Kamiennej
Miejsce II – Szkoła Podstawowa w Odrowążku
Miejsce III – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Suchedniowie.

Naszą szkołę reprezentowali: Julia Zdzymira, Karol Tuszyński, Wiktor Michta

Warto odnotować, że praca plastyczna naszych uczniów została zabrana na Komendę Powiatową, gdzie będzie wystawiona.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, puchary i pamiątkowe nagrody. Swoje gratulacje przekazał m.in. p. o. Komendanta Powiatowego Policji w Skarżysku- Kamiennej insp. Tomasz Śliwiński oraz Wójt Gminy Bliżyn Pan Mariusz Walachnia. Szef skarżyskich policjantów podziękował wszystkim dzieciom i opiekunom grup za wzięcie udziału w konkursie, podkreślając jednocześnie wagę takich rozgrywek w kontekście bezpiecznych zachowań na drodze.

Serdecznie gratulujemy.
(źródło: KPP Skarżysko)
magdap dnia 23/11/2016 11:30
Czytaj więcej · 34 Czytań · Drukuj
Jeden dzień w Avonlea, czyli nietypowa lekcja języka polskiego w klasie piątej
W dniu 9 listopada br. uczniowie klasy piątej podsumowali pracę z lekturą „ Ania z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż piątoklasiści przebrali się za postaci z powieści – dziewczynki za Anię albo Marylę, a chłopcy za Gilberta lub Mateusza.

Każdy musiał się zaprezentować przed całą klasą i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących wybranego bohatera. Niektóre pytania były trudne i wymagały bardzo dobrej znajomości lektury. Zarówno wypowiedzi uczniów (dojrzałe i trafne) jak i ich oryginalne przebrania, zasługują na pochwałę. Na zakończenie odbyło się głosowanie na najlepszą stylizację i prezentację. Z chłopców niemal jednogłośnie wygrał Kacper Nowacki, który wszedł w rolę Gilberta, a z dziewczynek najwięcej głosów otrzymała Karolina Kabała, która świetnie wypadła jako Ania.

Lekcja minęła jak z bicza trzasł. Pozostały miłe wspomnienia i wesołe zdjęcia. Uczniowie bliżej poznali bohaterów i jeszcze bardziej ich polubili.
magdap dnia 23/11/2016 11:23 · Drukuj
Uczciliśmy urodziny poetki
Wanda Chotomska –najbardziej znana współczesna poetka dla dzieci -obchodziła 87 urodziny w dniu 26 października. Z tej okazji redakcja „Emilki” zorganizowała w szkole konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział 31 uczniów z klas 0 – VI. Każdy z uczestników zaprezentował wybrany wiersz poetki. Usłyszeliśmy m. in. takie utwory jak: „Magik”, „Dziadek”, „Placek”, „Mysia mowa”, „Kartofle z ogniska”, „Chłopak na opak”, „Dwa koguty” czy „ Bańkowice mydlane”. Niektórzy wykonawcy wystąpili w ciekawych przebraniach pasujących do treści wiersza.

Recytatorów oceniało jury w składzie:
Pani Justyna Bera z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Suchedniowie
Pani Ilona Krogulec z Miejsko-Gminnej Biblioteki im. Jana Pawła II w Suchedniowie
Pani Kinga Głowacka - nauczyciel biblioteki z naszej szkoły

Występy były bardzo interesujące, młodzi recytatorzy dzielnie walczyli z tremą i starali się jak najlepiej zaprezentować na scenie. Większość z dzieci po raz pierwszy uczestniczyła w takim konkursie, więc emocji było co niemiara. Jury miało naprawdę trudne zadanie. W końcu nadszedł długo oczekiwany moment – ogłoszenie wyników!

W kategorii klas 0 – III zwyciężyła Maria Sawicz z kl. II a
II miejsce zajęła Liliana Dąbrowska z kl. II b
III miejsce Amelia Pałgan z kl. III b
Wyróżnienia otrzymali: Marcel Kania z kl. 0, Antoni Cieślik z kl. I, Angelika Ciejka z kl. II a, Julia Włodarczyk z kl. II b.

W grupie uczniów z klas IV – VI zwyciężyła Patrycja Krogulec z kl. V
II miejsce zajął Jakub Relidzyński z kl. V
III miejsce – Maria Wędrychowska z kl. VI
Wyróżnienie – Kacper Synowiec z kl. IV

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze i drobne upominki, zaś laureaci nagrody książkowe i rzeczowe.

Dziękujemy uczniom za piękne występy, redakcji „Emilki” za przygotowanie konkursu, jury za owocną pracę, pani dyrektor i samorządowi za nagrody. Do zobaczenia za rok na kolejnych poetyckich urodzinach!
magdap dnia 23/11/2016 11:22 · Drukuj
Spotkanie z pisarzem
Redaktorzy „Emilki” z klasy piątej i szóstej uczestniczyli w Biesiadzie Literackiej, która odbyła się 21 X br. w SOK „Kuźnica”. Gościem tegorocznej Biesiady był pan Piotr Derlatka – autor książki „Zdradziecka Osiecka”. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna poświęcona Agnieszce Osieckiej wzbogacona jej piosenkami.
Pisarz ciekawie opowiadał o swojej pracy nad książką, o zbieraniu materiałów, wywiadach z ludźmi, którzy znali Osiecką osobiście. Jego rozmówcą był m.in. Daniel Olbrychski – wybitny aktor.
Pan Piotr zachęcał uczestników, by słuchali różnej muzyki i wsłuchiwali się w słowa piosenek.
Agnieszka Osiecka zmarła w 1997 roku, zostawiła po sobie ponad 200 tekstów piosenek, w tym takie szlagiery jak: „Małgośka” czy „ Niech żyje bal” z repertuaru Maryli Rodowicz.
magdap dnia 23/11/2016 11:21 · Drukuj
Uroczyste ślubowanie klasy pierwszej SSP nr 1 im. Emilii Peck
Zgodnie z tradycją Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Emilii Peck w Suchedniowie, 14 października 2016 roku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej - uroczystość niezwykle ważna dla pierwszoklasistów i ich rodziców.

Do tego niezwykłego wydarzenia dzieci przygotowywały się od pierwszego tygodnia nauki. Poznawały zasady obowiązujące w tym nowym, a jakże ważnym dla nich miejscu, zapoznawały się ze swoimi prawami i obowiązkami. Doświadczały codziennego, szkolnego życia i niecierpliwie oczekiwały na ten najważniejszy dzień – pasowanie na ucznia.

Pierwszaki ubrani w stroje galowe i żakowskie czapki rozpoczęły tą jakże podniosłą uroczystość. Wkroczyły dumnie na scenę recytując wiersz pt. „Idą pierwszaki”.
Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego Dyrektor Szkoły, Pani Halina Tuśnio, powitała przybyłych na uroczystość ślubowania gości, grono nauczycielskie, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów klasy pierwszej.
Uroczystość swoją obecnością zaszczycili – Poseł Pani Maria Zuba, , Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Pan Cezary Błach, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Suchedniowie Pani Agnieszka Fąfara-Markiewicz oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Daniel Woś.
magdap dnia 25/10/2016 11:31
Czytaj więcej · 54 Czytań · Drukuj
„W stronę wartości”
Przełom września i października to wydarzenia profilaktyczno- wychowawcze zorganizowane przez pedagoga szkolnego i psychologa z PPP p. Joannę Kędziorę pt. „W stronę wartości” dotyczące problematyki uzależnień ,narkotyków i dopalaczy. W zajęciach uczestniczyły klasy starsze 5-6 Rozmawiano o emocjach, relacjach i nurtujących uczniów pytaniach. Na zajęciach integracyjnych w kl. 4 wraz z wychowawczynią p. M . Bujnowską uczniowie mięli okazję bliżej się poznać, wspólnie pobawić i porozmawiać budując dobre relacje klasowe na kolejne miesiące wspólnej nauki w szkole.
/A.Dobaj/
magdap dnia 25/10/2016 11:26 · Drukuj
Spotkanie uczniów SSPnr1 z policjantami dzielnicowymi st.asp. Krzysztofem Berusem oraz z mł.asp. Mariuszem Kamińskim
Na lekcji z policjantami dzieci uczyły się bezpiecznego zachowania na drodze. Bezpieczna droga z radami SpongeBoba to film dla dzieci, który w sposób humorystyczny wprowadza uczniów z młodszych klas do poznania przepisów. Specjalnie stworzone materiały i gra mobilna przedstawiona przez postać z kreskówki pomaga najmłodszym w zrozumieniu i zapamiętaniu zasad ruchu drogowego. Dzieci odpowiadały na pytania quizu dokonując wyboru poprawnej odpowiedzi. Na koniec zajęć policjanci podarowali uczniom kolorowanki i odblaski aby mogli utrwalić i zastosować nabytą wiedzę w praktyce.
Uczniowie i opiekunowie dziękują za zorganizowanie wydarzenia w SSP nr1 i czekają na kolejne.
/A.Dobaj/
magdap dnia 25/10/2016 11:25 · Drukuj
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Dnia 30 września br. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

O to stanowisko ubiegały się trzy osoby: Ola Gajda z klasy piątej, Bartłomiej Przybylski z klasy szóstej i Wiktoria Turczyńska również z klasy szóstej.
Uczniowie wywiesili plakaty wyborcze, dotyczące tego, co zamierzają zrobić w naszej szkole. Wszystkie plakaty były tak samo dobre i zachęcające do głosowania. W dzień wyborów każdy z kandydatów występował przed publicznością, aby zachęcić uczniów do głosowania. Programy były ciekawe i pomysłowe.

Po zakończeniu występów uczniowie rozeszli się do klas, żeby oddać głosy. Kiedy nadeszło ogłoszenie wyników, pani dyrektor nie trzymała nas już dłużej w napięciu i oznajmiła, że wybory wygrała Wiktoria Turczyńska. Gratulujemy Wiktorii zwycięstwa. Mamy nadzieję, że spełni się w roli przewodniczącej i że nikt nie pożałuje oddanego na nią głosu.

Wybory przeprowadziła pani Agata Żmijewska, natomiast głosy liczyli: ksiądz Wojciech Marchewka, pan Michał Wawrzeńczyk i pani Agata Żmijewska, która ponownie została opiekunem samorządu.

/Opr. Martyna Stando/
magdap dnia 25/10/2016 11:21 · Drukuj
Szkoła XXI wieku!
magdap dnia 31/08/2016 14:44 · Drukuj
Szkolny Zestaw Podręczników 2016/2017
W zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW zamieszczony został Szkolny Zestaw Podręczników, które będą obowiązywały w roki szkolnym 2016/2017.
magdap dnia 21/06/2016 03:20
0 Komentarzy · 129 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 34 1 2 3 4 > >>
Twój adres IP
54.159.158.180
e-Dziennik
Mądra Szkoła czyta dzieciom
Projekt Twinkl
JEDYNKA jest partnerem międzynarodowego projektu TWINKL
Mam 6 lat
Projekt Indywidualizacji
PROJEKT ROZBUDOWY
Miejsce Zabaw Radosnej Szkoły
Wejście do galerii
Miasto i Gmina Suchedniów
Suchedniow.org
Portal Mieszkańców Miasta i Gminy Suchedniów
Nasz Suchedniów
Suchedniów w Wikipedii
Europejski Fundusz Społeczny
Nasza szkoła posiada współfinansowane z EFS:
* Dwie pracownie komputerowe
* ICM w bibliotece
Rzecznik Praw Dziecka
Unia Europejska
EUROPA - Portal Unii Europejskiej
eTwinning
Uczestniczymy w Europejskim Partnerstwie Szkół
Dzień Bezpiecznego Internetu 2012
3759672 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.18 © 2003-2005

Theme by Guc!o