Strona Główna ˇ Przyjaciele Szkoły ˇ Dokumenty szkoły ˇ Historia Szkoły ˇ Patronka ˇ PLAN LEKCJI ˇ Galeria ˇ LinkiWtorek, Kwiecień 25, 2017
Emilia Peck (1837 - 1899)
Nawigacja
Strona Główna
Historia "EMILKI"
Nasza lokalizacja
Grono Pedagogiczne
Historia Szkoły
Samorząd Uczniowski
Dokumenty szkoły
Szkolne TALENTY

Pedagog w szkole
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kółko muzyczne
Kółko plastyczne
Sport w Jedynce
Badmintoniści UKS Nike

SPOŁECZNY KOMITET BUDOWY SZKOŁY - OGŁOSZENIA

KOMUNIKATY DLA RODZICÓW
PLAN LEKCJI
Kontakt
Galeria
Linki
Przeszukaj tę witrynę
Przeszukaj Google
Pogoda w Suchedniowie
Szukaj w szukaczu
Kodeks 2.0 obowiązujący w SSP nr 1
Społeczny Komitet Budowy Szkoły
Dokumenty i informacje
Stan Konta Społecznego Komitetu Budowy Szkoły

Zebraliśmy...
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 15
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 169
Nieaktywowany Użytkownik: 32
Najnowszy Użytkownik: Warcraftek
Ostatnie Artykuły
ZIELONA SZKOŁA
Konkurs PCK
Niezwykły Dzień Patr...
A TO JEDYNKA WŁAŚNIE!
Kolejna laureatka z ...
Tu zmierzysz swoją prędkość w necie
Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest: wtorek 25 Kwietnia 2017.
Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław
News
Spacerek po Jedynce

Każdy, kto zechce może zobaczyć Jedynkę od środka.
Klikając na czerwone punkty możemy wejść do klas i pracowni na wszystkich piętrach naszej szkoły. Można też wejść do gabinetu Pani Dyrektor, a przy okazji zobaczyć szerokie korytarze i słynne już "drewniane schody".
Zapraszamy wszystkich do wirtualnego zwiedzania Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Emilii Peck w Suchedniowie!Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Barańskiemu
za wykonanie wirtualnej wycieczki po naszej szkole!
.

magdap dnia 15/04/2014 00:55 · Drukuj
Wesołego Alleluja!


"Wierzyć w Zmartwychwstałego Boga to myśleć Jego myśleniem, to cierpieć nie w samotności, ale z Nim razem. Mieć kłopoty, ciężkie dylematy, problemy na swojej drodze i być przekonanym w tym wszystkim, że nie jesteś sam, nie w samotności, ale zawsze z Nim!"

Społeczność Jedynki życzy wszystkim błogosławionych Świąt Wielkanocnych
i obfitości łask Zmartwychwstałego Pana!

magdap dnia 13/04/2017 21:14 · Drukuj
Triumfy naszych recytatorów
O tym, że uczniowie z Jedynki świetnie sobie radzą w konkursach recytatorskich, przekonaliśmy się już wielokrotnie. Tak też było ostatnio. Wyniki naszych recytatorów napełniają nas dumą i radością. Cieszymy się z każdego sukcesu, ale przede wszystkim z tego, że ciągle są u nas dzieci, które podejmują się trudnej i, co tu dużo mówić, stresującej sztuki występów przed publicznością. Recytatorzy muszą opanować pamięciowo niełatwe często teksty, zmierzyć się z tremą, udźwignąć ciężar rywalizacji. A jeśli przy okazji uda się oczarować jury, tym większa satysfakcja.

23 marca br. w SSP w Ostojowie odbył się XXVII Konkurs Recytatorski im. Wandy Łyczkowskiej. Wzięło w nim 30 uczniów z 6 szkół podstawowych: SSP – 1, SSP – 3 w Suchedniowie, SSP w Ostojowie, SP w Goździe, Łącznej i Zaleziance. Uczestnicy recytowali lepieja i bajkę. Naszą szkołę reprezentowali: Liliana Dąbrowska z kl. II b, Gabriela Margas z kl. III a, Maria Sawicz z kl. II a, Patrycja Krogulec i Jakub Relidzyński z kl. V oraz Maria Wędrychowska z kl. VI.

Miło nam poinformować, iż w kategorii klas I – III Gabrysia Margas zdobyła I miejsce, Liliana Dąbrowska III miejsce, a Marysia Wędrychowska III miejsce w kategorii klas IV – VI.

Z kolei 6 kwietnia br. w SOK „ Kuźnica” odbył się XV Konkurs Recytatorski im. Jana Gajzlera. Organizatorem turnieju było Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Suchedniowie. Konkurs, w którym wzięło udział 34 adeptów sztuki żywego słowa, podzielony był na trzy kategorie wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Wystąpili uczniowie ze szkół suchedniowskich, z Ostojowa, Łącznej, Zalezianki, Tumlina, Skarżyska – Kam., Skarżyska – Książęcego.
Najwięcej osób zaprezentowało się w najmłodszej kategorii wiekowej. Uczestnicy recytowali jeden wiersz Jana Gajzlera (podstawówka miała utwór „ Z czasu niewoli”, gimnazjum „Ziemia uroczna” , szkoła średnia „ Pokutnik”) oraz drugi tekst dowolnego autora. Wiersze powinny korespondować ze sobą. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V – Patrycja Krogulec i Jakub Relidzyński oraz Łukasz Tumulec z kl. VI. Najbardziej spodobał się jurorom występ Jakuba, który zajął III miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym recytatorom udanych występów i dziękujemy za piękne reprezentowanie Jedynki.
/M. Pasek/
magdap dnia 10/04/2017 10:10 · Drukuj
Wesołe powitanie wiosny
Początek wiosny to wyjątkowy czas. Z utęsknieniem wyczekujemy ciepłego słonka, pierwszych zielonych listków i kwiatów. Radość z nadejścia najpiękniejszej pory roku udziela się wszystkim. W naszej szkole tegoroczny pierwszy dzień kalendarzowej wiosny obchodzony był bardzo wesoło i kolorowo.

Najpierw uczniowie klas drugich i trzecich przedstawili krótką inscenizację opowiadającą o spotkaniu pani Wiosny ze zwierzętami. Następnie odbyły się dwa konkursy – na marzannę w stroju sportowym i na wiosenny kapelusz. Organizatorem pierwszego konkursu był samorząd uczniowski, natomiast drugiego pisemko szkolne „Emilka”. Prace oceniało jury w składzie: pani Renata Kuszewska, pani Agnieszka Dobaj i pan Dariusz Kowalik.
Trzeba przyznać, że jurorzy nie mieli łatwego zadania. Szczególnie trudno było wyłonić zwycięzców konkursu kapeluszowego. Wiosenne nakrycia głowy zaprezentowało ponad 30 uczniów. Kapelusze były przepiękne, pomysłowe i barwne. Po prostu kapeluszowy zawrót głowy! W końcu zapadł werdykt:

„Marzanna na sportowo”
I miejsce – Małgorzata Barańska z kl. III a
II miejsce ex aequo – Amelia Syzdół z kl. I, Jakub Kabała z kl. I
III miejsce – Antoni Cieślik i Paweł Fornalik z kl. I
wyróżnienie - Aleksandra Łapka, Oliwia Karpińska, Klaudia Breszko z kl. VI

„Wiosenny kapelusz”
I miejsce – Gabriela Margas z kl. III a
II miejsce – Piotr Michta z kl. II b
III miejsce – Mikołaj Chrzęszczyk z kl. II b
wyróżnienia: Jakub Kabała, Anna Latała, Krzysztof Majchrzyk z kl. I, Paweł Tuśnio z kl. II b i Gabriela Winkler z kl. III b.

Po konkursowych emocjach uczniowie wyszli przed szkołę, by symbolicznie spalić kukłę zimy. Z wiosennym gaikiem, w radosnych nastrojach wszyscy wrócili na lekcje. Oby wiosna zagościła na dobre nie tylko w kalendarzu, ale i w naszych sercach:)
/M. Pasek/
magdap dnia 10/04/2017 10:06 · Drukuj
Dzień Kobiet na wesoło.
8 marca br. w naszej szkole odbył się apel poświęcony kobietom i kobietkom
pt."Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."

Przygotowali go uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią. O oprawę muzyczną zadbał jak zawsze nasz niezastąpiony muzyk pan Andrzej Janiec. Scenariusz apelu był przygotowany na wesoło i opowiadał m in. o typach kobiet oraz
przedstawiał różne humorystyczne scenki z ich życia. Po przedstawieniu
uczniowie płci męskiej złożyli życzenia kobietom-pracownikom szkoły i
swoim koleżankom oraz wręczyli Paniom własnoręcznie wykonane drobne
gadżety w postaci kolorowych zakładek do książki.

Cieszymy się niezmiernie, że wprawiliśmy całą społeczność szkolną w dobry
nastrój...bo taki był cel naszego występu.
magdap dnia 10/04/2017 10:05 · Drukuj
XXV Jubileuszowy Tydzień Kultury Języka w Jedynce
W dniach 13 -18 marca br. w woj. świętokrzyskim obchodziliśmy XXV Tydzień Kultury Języka. Jego hasłem przewodnim były słowa: Kto czyta, błądzi mądrze i z refleksją. W bogatym programie Tygodnia znalazło się wiele propozycji promujących kulturę, czytelnictwo i przede wszystkim język polski. Jak co roku Jedynka bardzo aktywnie włączyła się w jego obchody.

Wiele lekcji poświęconych było ortografii, frazeologii i czytelnictwu. Klasy drugie uczestniczyły w warsztatach logopedycznych.

Jak co roku wybieraliśmy Szkolnego Mistrza Ortografii. W kategorii dzieci młodszych został nim Igor Kuna z kl. III a. Wyróżnienia otrzymali Jakub Kania z kl. III a oraz Amelia Pałgan z kl. III b.

16 marca odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny im. Emilii Peck dla uczniów szkół podstawowych z terenu gmin Łączna i Suchedniów. Warto dodać, iż w zeszłym roku nasz konkurs otrzymał patronat ŚCDN w Kielcach, a szkoła znalazła się w gronie twórców Tygodnia.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 14 osób, reprezentantów pięciu szkół (SP w Łącznej, SP w Goździe, SSP w Ostojowie, SSP nr 1 i SSP nr 3 w Suchedniowie). Dzieci pisały dyktando przygotowane przez Annę Sobotę – polonistkę z ZPO SP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Skarżysku -Kam. Tekst pt. „Przekomarzania żabek” sprawił uczniom wiele trudności. Choć nie był długi, wprost roił się od ortograficznych pułapek, takich jak: na wpół przytomna, wzdłuż i wszerz, rzeczułka, strużka, itp. Zmorą dyktanda okazały się homofony - wyrazy, które prawie identycznie się wymawia, ale inaczej zapisuje i które różnią się znaczeniem. Jak łatwo się domyślić, nie było pracy bezbłędnej. Na szczęście byli uczniowie, którzy popełnili niewiele błędów i mogą być z siebie naprawdę dumni.
I miejsce zajął Karol Tuszyński z SSP nr 1 w Suchedniowie
II miejsce przypadło Weronice Okienko z SSP nr 3 w Suchedniowie
trzeciego miejsca jury nie przyznało.
Wyróżnienia zdobyli: Maria Knecht SSP nr 1 w Suchedniowie oraz Roksana Borowiec i Aleksander Milcarz z SP w Goździe.

Konkurs podsumowała dyrektor szkoły Halina Tuśnio, która podziękowała nauczycielom za przyjęcie zaproszenia i pogratulowała zwycięzcom. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci nagrody książkowe.

W ostatnim dniu Tygodnia Kultury Języka odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, w którym uczestniczyło 20 uczniów z klas I – VI.
Jury w składzie: Małgorzata Kuszewska – nauczycielka nauczania zintegrowanego, Alicja Miernik – logopeda i Natalia Kłys – redaktorka „Emilki”- przyznało tytuł Mistrza Pięknego Czytania klas I – III Franciszkowi Kuberze z kl. II b, zaś w klasach starszych Łukaszowi Tumulcowi z kl. VI. Ponadto jury wyróżniło: Jakuba Kabałę z kl. I, Oliwię Mik z kl. IV oraz Julię Zdzymirę z kl. V. Konkurs miał na celu promowanie czytelnictwa i zachęcanie uczniów do sięgania po wartościową literaturę dla dzieci.

XXV Tydzień Kultury Języka minął jak z bicz trzasł, ale organizatorki – Mariola Pasek i Joanna Sołkiewicz mają nadzieję, że uczniowie Jedynki na co dzień będą dbać o poprawność ortograficzną, gramatyczną i będą czerpać wiele radości ze „smakowania” naszego ojczystego języka.
/ M. Pasek/
magdap dnia 20/03/2017 20:02 · Drukuj
XIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny im. Emilii Peck
W ramach XXV Tygodnia Kultury Języka w naszej szkole, w dniu 16 marca 2017r.,odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny im.Emilii Peck.

Wzięło w nim udział 14 reprezentantów szkół podstawowych z gmin Łączna i Suchedniów.
Uczestnicy pisali dyktando opracowane przez Annę Sobota, nauczycielkę języka polskiego w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 W Skarżysku-Kamiennej.

Jury w składzie: Pani Patrycja Ledwójcik (SP Łączna), Pani Justyna Gil (SP Gózd), Pani Marzena Wojnarska (SSP nr 3 Suchedniów), Pani Agnieszka Witczak (SP Ostojów) oraz Panie Mariola Pasek i Joanna Sołkiewic( SSP nr 1 Suchedniów), po sprawdzeniu prac przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce: Karol Tuszyński- SSP1 Suchedniów
II miejsce: Weronika Okienko - SSP 3 Suchedniów
III miejsca- nie przyznano
Wyróżnienia- Maria Knecht- SSP 1 Suchedniów
Roksana Borowiec – SP Góżd
Aleksander Milcarz- SP Gózd


Jednocześnie informujemy, że Mistrzem Ortografii klas IV-VI został Karol Tuszyński - zwycięzca Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego im. Emilii Peck.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie. Do zobaczenia za rok!
magdap dnia 20/03/2017 19:55 · Drukuj
Literackie sukcesy szóstoklasistek
Z radością informujemy, że uczennica klasy VI – Maria Knecht – zdobyła I miejsce w III Konkursie Literackim im. Ireny Zielińskiej Radość pisania. Możność utrwalania, który odbył się 24 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 w Suchedniowie. Swoje talenty pisarskie prezentowały również Martyna Stando oraz Natalia Kłys. Praca Martyny została wyróżniona.
W konkursie uczestniczyło 17 osób reprezentujących szkoły podstawowe z gmin: Suchedniów, Łączna i Wąchock. Zadaniem uczniów było napisanie wypracowania na jeden z czterech tematów. Prace oceniało jury w składzie: p. Anna Zielińska-Brudek, p. Anna Salwa, p. Małgorzata Wiśniewska i p. Michał Redlica. W czasie obrad jury odbyły się warsztaty plastyczne, mające na celu odstresowanie uczestników.
Nagrody - najnowsze zdobycze elektroniki - ufundowała rodzina pani Ireny Zielińskiej. Gościem honorowym był pan Ryszard Zieliński – mąż patronki konkursu i pierwszy kierownik Szkoły Podstawowej nr 3. To z jego rąk Marysia Knecht otrzymała wspaniałą nagrodę.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.
(M. Pasek)
magdap dnia 20/03/2017 19:42 · Drukuj
Dzień Patrona
Jak co roku w styczniu społeczność szkoły uczciła pamięć Emilii z Orłowskich Peck, byłej przełożonej pensji żeńskiej w Suchedniowie, która od 1995 roku patronuje Jedynce. Z okazji 118 rocznicy śmierci patronki redaktorzy gazetki szkolnej Emilka przygotowali uroczysty apel. W pierwszej części wykonawcy programu oddali hołd bohaterom powstań narodowych, ludziom, którzy umiłowali ojczyznę i wolność. Patriotyczne wiersze i pieśni wprowadziły wszystkich w nastrój powagi i zadumy. Pięknie zabrzmiała „Rota” w wykonaniu Marii Wędrychowskiej, przy gitarowym akompaniamencie pana Andrzeja Jańca. Druga część apelu poświęcona była Emilii Peck. Uczennice przypomniały działalność patriotyczną Emilii i Stanisława Pecków w okresie powstania styczniowego oraz zasługi pani Emilii dla suchedniowskiej oświaty. Po występie artystycznym przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Emilii Peck oraz przy krzyżu powstańczym.
Dzień Patrona miał podniosły charakter, co podkreślały odświętne stroje uczniów. Wśród wykonawców programu szczególną uwagę zwracał Maksymilian Woś, który przebrany był za powstańca.
Aby iść śmiało w przyszłość, należy szanować przeszłość. Uczniowie Jedynki pamiętają o tym i o ludziach, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.
/ Opiekun Emilki - M. Pasek/
magdap dnia 22/01/2017 23:23 · Drukuj
Jasełka 2016r.
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia klasa szósta pod kierunkiem księdza Wojciecha Marchewki z pomocą Pana Andrzeja Jańca oraz wychowawczymi klasy szóstej Pani Agaty Żmijewskiej wystawili dla szkolnej rodziny Jasełka.
Zdjęcia z Jasełek oraz z odwiedzin Świętego Mikołaja dostępne do obejrzenia na naszym fanpage Jedynka Suchedniów - zapraszamy!
magdap dnia 22/01/2017 14:12 · Drukuj
Koleją do Kielc…
Koleją do Kielc…
…wybrało się nasze kółko turystyczne. Pojechaliśmy na Jarmark Świąteczny, który odbywał się na kieleckim Rynku w sobotę 17 grudnia 2016 roku.
Podróż pociągiem podobała się chyba wszystkim. Szybko, bezpiecznie, przyjemnie. Nabraliśmy apetytu na kolejne wyprawy.

Sam jarmark składał się z kilkunastu kramów, ustawionych w pobliżu przepięknej choinki. Można było zakupić tam ozdoby świąteczne oraz przysłowiowe „mydło i powidło”. Obejrzeliśmy wszystko dokładnie i popróbowaliśmy duńskiej czekolady, oscypków oraz innych przysmaków. Zagroda reniferów była niewątpliwą atrakcją przyciągającą tłumy zwiedzających. Podziwialiśmy też zmagania kieleckich szkół w konkursie na najpiękniej udekorowaną choinkę, jasełka w wykonaniu podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kielcach i koncert kolęd zaprezentowany przez zespół wokalny Fermata.

Piękna zimowa aura: mroźna i słoneczna dodała uroku całemu wydarzeniu i sprawiła, że wróciliśmy do Suchedniowa we wspaniałych humorach, zadowoleni z wyjazdu.

Opiekunowie:
Danuta Stobiecka- Maciejczyk
Joanna Sołkiewicz
Małgorzata Bujnowska
magdap dnia 22/01/2017 14:07 · Drukuj
Strona 1 z 35 1 2 3 4 > >>
Twój adres IP
23.20.9.71
e-Dziennik
Mądra Szkoła czyta dzieciom
Projekt Twinkl
JEDYNKA jest partnerem międzynarodowego projektu TWINKL
Mam 6 lat
Projekt Indywidualizacji
PROJEKT ROZBUDOWY
Miejsce Zabaw Radosnej Szkoły
Wejście do galerii
Miasto i Gmina Suchedniów
Suchedniow.org
Portal Mieszkańców Miasta i Gminy Suchedniów
Nasz Suchedniów
Suchedniów w Wikipedii
Europejski Fundusz Społeczny
Nasza szkoła posiada współfinansowane z EFS:
* Dwie pracownie komputerowe
* ICM w bibliotece
Rzecznik Praw Dziecka
Unia Europejska
EUROPA - Portal Unii Europejskiej
eTwinning
Uczestniczymy w Europejskim Partnerstwie Szkół
Dzień Bezpiecznego Internetu 2012
3811256 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.18 © 2003-2005

Theme by Guc!o