Strona Główna ˇ Przyjaciele Szkoły ˇ Dokumenty szkoły ˇ Historia Szkoły ˇ Patronka ˇ PLAN LEKCJI ˇ Galeria ˇ LinkiPiątek, Kwiecień 18, 2014
Emilia Peck (1837 - 1899)
Nawigacja
Strona Główna
Historia "EMILKI"
Nasza lokalizacja
Grono Pedagogiczne
Historia Szkoły
Samorząd Uczniowski
Dokumenty szkoły
Szkolne TALENTY

Pedagog w szkole
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kółko muzyczne
Kółko plastyczne
Sport w Jedynce
Badmintoniści UKS Nike

SPOŁECZNY KOMITET BUDOWY SZKOŁY - OGŁOSZENIA

KOMUNIKATY DLA RODZICÓW
PLAN LEKCJI
Kontakt
Galeria
Linki
Przeszukaj tę witrynę
Przeszukaj Google
Pogoda w Suchedniowie
Szukaj w szukaczu
Kodeks 2.0 obowiązujący w SSP nr 1
Społeczny Komitet Budowy Szkoły
Dokumenty i informacje
Stan Konta Społecznego Komitetu Budowy Szkoły

Zebraliśmy...
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 169
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Warcraftek
Ostatnie Artykuły
ZIELONA SZKOŁA
Konkurs PCK
Niezwykły Dzień Patr...
A TO JEDYNKA WŁAŚNIE!
Kolejna laureatka z ...
Top 5 Linków
   e-Dziennik [4867]
   SSP Nr 3 w Suc... [4735]
   Kamery w GDDKi... [2843]
   Parafia Sw. An... [2505]
   Suchedniów Tea... [1881]
Tu zmierzysz swoją prędkość w necie
Ta strona wykorzystuje ciasteczka . Jeżeli nie wyrażasz na to zgody - natychmiast opuść tę stronę...
Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest: piątek 18 Kwietnia 2014.
Imieniny obchodzą: Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Goscisława
News
Wesołego Alleluja!


"Wierzyć w Zmartwychwstałego Boga to myśleć Jego myśleniem,
to cierpieć nie w samotności, ale z Nim razem.
Mieć kłopoty, ciężkie dylematy, problemy na swojej drodze i być przekonanym w tym wszystkim,
że nie jesteś sam, nie w samotności,
ale zawsze z Nim!"


Społeczność Jedynki
życzy wszystkim
pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych
i obfitości łask Zmartwychwstałego Pana!

magdap dnia 14/04/2014 20:50 · Drukuj
Spacerek po Jedynce

Od dziś każdy, kto zechce może zobaczyć Jedynkę od środka.
Klikając na czerwone punkty możemy wejść do klas i pracowni na wszystkich piętrach naszej szkoły. Można też wejść do gabinetu Pani Dyrektor, a przy okazji zobaczyć szerokie korytarze i słynne już "drewniane schody".


Zapraszamy wszystkich do wirtualnego zwiedzania Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Emilii Peck w Suchedniowie!


Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Barańskiemu
za wykonanie wirtualnej wycieczki po naszej szkole!
.

magdap dnia 15/04/2014 00:55 · Drukuj
Gabrysia zwyciężczynią!
XII Konkurs Recytatorski im. Jana Gajzlera, który odbył się 4 kwietnia w SOK Kuźnica, pełen był niespodzianek. Organizatorzy zadbali o oprawę plastyczną i muzyczną, atrakcyjne nagrody i poczęstunek. Występy z wdziękiem zapowiadały gimnazjalistki Patrycja Michta i Zuzanna Pięta, zaś Zuzanna Lech - laureatka konkursu polonistycznego - przedstawiła biografię suchedniowskiego poety i jego twórczość. Ale...najważniejsi byli w tym dniu recytatorzy!

W gronie 22 miłośników wierszy "lirnika świętokrzyskiego" znalazły się także uczennice naszej szkoły: Natalia Pajdo z kl. V oraz Klara Kowalik i Gabriela Synowiec z kl. VI b. Dziewczyny spisały się na medal! Przede wszystkim starały się przekazywać emocje i zaciekawić słuchaczy. Faworytką była Klara, ubiegłoroczna laureatka konkursu, ale to Gabrysia oczarowała jurorki i zdobyła I miejsce! Klara musiała się tym razem zadowolić wyróżnieniem. Ale tak to na konkursach bywa...

Wszystkim naszym recytatorkom serdecznie gratulujemy pięknych występów.

/Mariola Pasek/

magdap dnia 07/04/2014 23:18 · Drukuj
Puchar dla klasy V za sportową marzannę
Z okazji Powitania Wiosny odbył się w naszej szkole konkurs, którego organizatorką była pani Renata Kuszewska. Każda klasa miała za zadanie wykonać kukłę - symbol odchodzącej zimy. Tym razem tematem konkursu była " Marzanna w Soczi". Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i artystycznymi zdolnościami. Jednak jury najbardziej spodobała się kukła wykonana przez Wiktorię Bogusiewicz i Kacpra Ślusarczyka z klasy piątej. Przedstawili oni naszą biegaczkę - Justynę Kowalczyk. Marzanna miała prawdziwe narty i strój sportowy nawiązujący do barw narodowych.

Zima poszła sobie precz, ale o sukcesach naszych sportowców w Soczi będziemy jeszcze długo pamiętać.
magdap dnia 07/04/2014 23:11 · Drukuj
Ludowe Mostki szczęśliwe dla... Zuzi z VI a
Już po raz szósty Wiejski Dom Kultury w Mostkach gościł miłośników poezji ludowej z województwa świętokrzyskiego. Wśród silnej grupy recytatorów znalazły się także uczennice naszej szkoły: Zuzia Kręć z kl. V, Patrycja Cisek z kl. VI b oraz Zuzia Fortuna z kl. VI a. Występy stały na tak wysokim poziomie, że obrady jury zdawały się nie mieć końca... Ale warto było czekać!

Werdykt okazał się szczęśliwy dla Zuzi Fortuny, która zdobyła wyróżnienie za recytację wiersza Marii Cedro - Biskupowej pt. "Matka Boska Siewna".

Dziękujemy dziewczynom za godne reprezentowanie szkoły. A do gościnnych Mostek wrócimy za rok!

/Mariola Pasek/
magdap dnia 28/03/2014 05:39 · Drukuj
W Ostojowie ...chłopaki górą!
Dużym sukcesem chłopców z klasy V zakończył się XXIV Konkurs Recytatorski im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie.

W kategorii uczniów klas IV - VI Filip Relidzyński zajął I miejsce, a Patryk Wiśniewski II. Poziom tegorocznego konkursu, w którym startowało 35 reprezentantów szkół podstawowych z gmin Suchedniów i Łączna, był naprawdę wysoki, jury nie miało łatwego zadania, więc tym bardziej cieszymy się z osiągnięć Filipa i Patryka. Miłą niespodziankę sprawiła nam również Marysia Wędrychowska z klasy III, która zdobyła nagrodę publiczności w grupie młodszej.

Szkołę reprezentowali także: Wojtek Wierzbiński z kl.I, Amelia Kozłowska z kl. III i Michał Przeorski z kl. V. Gratulujemy wszystkim wspaniałych występów, a organizatorom dziękujemy za kolejną poetycką ucztę!

/Mariola Pasek/
magdap dnia 28/03/2014 05:37 · Drukuj
PRAWA DZIECKA –CZŁOWIEKA –OBYWATELA

W ramach współpracy z Sądem Rejonowym w Skarżysku Kamiennej17-go marca 2014r. na zaproszenie pedagoga szkolnego w SSP nr 1 gościła pani Patrycja Nowak – zawodowy kurator sądowy.
Pani kurator przeprowadziła prelekcję nt. „PRAWA I OBOWIĄZKI NIELETNICH”. W prelekcji uczestniczyły klasy: 6a, 6b i 5 wraz z wychowawcami klas.

Działania profilaktyczno-wychowawcze w szkole są nieodzowną częścią właściwej edukacji. Poprzez poznanie praw i obowiązków stajemy się pełnoprawnymi obywatelami państwa odpowiedzialnymi za swoje czyny i kraj. Przypominać o naszych prawach będzie nam wizerunek Temidy - w mitologii greckiej - bogini prawa i praworządności, uosobienie sprawiedliwości i wiecznego porządku.

Pedagog
/Agnieszka Dobaj /
magdap dnia 27/03/2014 10:19 · Drukuj
XXII Tydzień Kultury Języka już za nami
„Źli to ludzie, którzy co dzień kłócić się potrafią,
więc dlatego żyjmy w zgodzie nawet z… ortografią!!!”


W dniach 10-15 marca br. w woj. świętokrzyskim obchodziliśmy XXII Tydzień Kultury Języka. Jak co roku Jedynka aktywnie włączyła się w jego obchody.
Tydzień rozpoczęliśmy bardzo wesołym apelem z okazji Dnia Kobiet, w wykonaniu uczniów klasy II i III. Wiele lekcji poświęconych było ortografii, frazeologii, czytelnictwu, czy edukacji medialnej. Klasa VI b uczestniczyła w warsztatach logopedycznych, które tradycyjnie przeprowadziła logopeda Alicja Miernik. Jak co roku wybieraliśmy Szkolnego Mistrza Ortografii. W kategorii dzieci młodszych została nim Marysia Knecht z kl. III, a w grupie starszej Julia Tumulec z kl. IV.
14 marca odbył się X Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny im. Emilii Peck dla uczniów szkół podstawowych z terenu gmin Łączna i Suchedniów. Uczestniczyło w nim 20 osób, reprezentantów pięciu szkół (SP w Łącznej, SP w Goździe, SSP w Ostojowie, SSP nr 1 i SSP nr 3 w Suchedniowie).
Dzieci pisały dyktando opracowane przez mgr Mariolę Sarek - polonistkę z Zespołu Szkół Społecznych im. Mikołaja Reja w Kielcach. Tekst pt. „Przerażająca przygoda” okazał się trudny, ale niektórzy uczniowie poradzili z nim sobie bardzo dobrze. Natomiast zastrzeżenia budziła estetyka pisma. Czyżby to był syndrom naszych czasów, że uczniowie piszą coraz mniej starannie? Pismo ręczne jest zastępowane pismem komputerowym, może zatem warto zorganizować konkurs kaligrafii i zachęcać dzieci do pięknego pisania na co dzień?
Dyktanda sprawdzały polonistki: Anna Krzyk, Agnieszka Witczak, Marzena Wojnarska, Ewa Głogowska oraz Mariola Pasek i Joanna Sołkiewicz.

I miejsce zajął Mikołaj Milcarz ze SP w Goździe
II miejsce przypadło Julii Tumulec z SSP nr 1 w Suchedniowie
III miejsce zajęli Natalia Bator ze SP w Goździe i Katarzyna Młodawska z SSP w Ostojowie

Wyróżnienia przyznano Karinie Obarze z SSP w Ostojowie, Aleksandrze Zegadło z SSP nr 1 w Suchedniowie i Krzysztofowi Odzimkowi z SSP nr 3 w Suchedniowie.

Jak przystało na konkurs jubileuszowy, gospodarze przygotowali różne niespodzianki: był tort z dziesięcioma świeczkami, gazetka jubileuszowa oraz prezentacje multimedialne poświęcone patronce szkoły. Konkurs podsumowała dyrektor szkoły Halina Tuśnio, która podziękowała nauczycielom za przyjęcie zaproszenia i pogratulowała zwycięzcom. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci nagrody książkowe. Jubileuszowy konkurs ortograficzny to już historia. Czekamy na następny, oby równie udany.
/ Mariola Pasek/
magdap dnia 23/03/2014 20:01 · Drukuj
Na języku...

... o tym co na języku... angielskim w SP 1 się zadziało, powiedziało, stworzyło i nauczyło...

Zapraszamy!

magdap dnia 16/03/2014 21:59 · Drukuj
Wystawa prac absolwentki Jedynki Agaty Dalach
19 lutego br. redakcja „Emilki” wraz z klasą IV oraz nauczycielami panią Renatą Kuszewską, p. Joanną Sołkiewicz i p. Magdaleną Podsiebierską, wybrała się na spotkanie z absolwentką Jedynki i byłą redaktorką „Emilki” – Agatą Dalach.

Spotkanie odbyło się dzięki Pani Dyrektor Małgorzacie Wiśniewskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Suchedniowie.

Agata Dalach
jest obecnie studentką architektury w Gdańsku i po raz pierwszy zaprezentowała nam swoje prace. Z przyjemnością obejrzeliśmy jej szkice wykonane ołówkiem oraz obrazy przedstawiające pejzaże, martwą naturę oraz portrety.

Zadaliśmy jej mnóstwo pytań, a oto co usłyszeliśmy:

Co najbardziej utkwiło Ci w pamięci z lat nauki w naszej Jedynce?
Jedynkę wspominam bardzo ciepło. Pamiętam, że miałam klasę pełną ambitnych ludzi i występowała zdrowa rywalizacja o dobre oceny i dodatkowe sukcesy. Pamiętam sad z przodu szkoły, lasek i plac, na którym wiosną i jesienią grało się w gumę. Miło wspominam zajęcia dodatkowe: głównie plastyczne z panią Kuszewską, teatralne z panią Pasek i muzyczne z panem Jańcem. Nie mogłabym również zapomnieć o „Emilce”
magdap dnia 16/03/2014 19:15
Czytaj więcej · 26 Czytań · Drukuj
Konkursy religijne w naszej szkole.
W styczniu w naszej szkole odbyły się trzy konkursy religijne.

Pierwszy to konkurs plastyczny dla klas I-III pod hasłem: "Wierzę w Syna Bożego’’. Zwycięzcami wyłonionymi przez komisję byli odpowiednio: w klasie I Andrzej Majchrzyk, w klasie II Karol Tuszyński,w klasie III Roksana Biela. Prace tych uczniów zostały wysłane i będą oceniane przez Wydział Katechetyczny.

Konkurs wiedzy religijnej dla klas IV-VI pod hasłem: "Święty Kazimierz królewicz – nasz wzór i patron". Laureatami zostali: 1. Michał Przeorski klasa V, 2. Małgorzata Zep klasa VIa, 3. Gabriela Synowiec VIb.
Michał Przeorski będzie reprezentował szkołę w etapie diecezjalnym w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Trzeci to konkurs biblijny „Księga Rodzaju” dla klas IV-VI. Laureatami zostali: 1. Dawid Piwowarczyk kl. IV, 2. Wiktoria Bogusiewicz kl.V, 3. Natalia Pajdo.
Wiktoria i Dawid będą reprezentować naszą szkołę na etapie diecezjalnym w Radomiu.

/opr. Małgorzata Zep Kl.VI/
magdap dnia 16/03/2014 18:53 · Drukuj
Strona 1 z 26 1 2 3 4 > >>
Twój adres IP
50.17.107.233
e-Dziennik
Mam 6 lat
Projekt Indywidualizacji
JEDYNKA w przyszłości
Miejsce Zabaw Radosnej Szkoły
Wejście do galerii
Miasto i Gmina Suchedniów
Suchedniow.org
Portal Mieszkańców Miasta i Gminy Suchedniów
Nasz Suchedniów
Suchedniów w Wikipedii
Rzecznik Praw Dziecka
Europejski Fundusz Społeczny
Nasza szkoła posiada współfinansowane z EFS:
* Dwie pracownie komputerowe
* ICM w bibliotece
Unia Europejska
EUROPA - Portal Unii Europejskiej
eTwinning
Uczestniczymy w Europejskim Partnerstwie Szkół
Dzień Bezpiecznego Internetu 2012
3197872 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.18 © 2003-2005

Theme by Guc!o