Strona Główna ˇ Przyjaciele Szkoły ˇ Dokumenty szkoły ˇ Historia Szkoły ˇ Patronka ˇ PLAN LEKCJI ˇ Galeria ˇ LinkiNiedziela, Maj 24, 2015
Emilia Peck (1837 - 1899)
Nawigacja
Strona Główna
Historia "EMILKI"
Nasza lokalizacja
Grono Pedagogiczne
Historia Szkoły
Samorząd Uczniowski
Dokumenty szkoły
Szkolne TALENTY

Pedagog w szkole
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kółko muzyczne
Kółko plastyczne
Sport w Jedynce
Badmintoniści UKS Nike

SPOŁECZNY KOMITET BUDOWY SZKOŁY - OGŁOSZENIA

KOMUNIKATY DLA RODZICÓW
PLAN LEKCJI
Kontakt
Galeria
Linki
Przeszukaj tę witrynę
Przeszukaj Google
Pogoda w Suchedniowie
Szukaj w szukaczu
Kodeks 2.0 obowiązujący w SSP nr 1
Społeczny Komitet Budowy Szkoły
Dokumenty i informacje
Stan Konta Społecznego Komitetu Budowy Szkoły

Zebraliśmy...
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 169
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Warcraftek
Ostatnie Artykuły
ZIELONA SZKOŁA
Konkurs PCK
Niezwykły Dzień Patr...
A TO JEDYNKA WŁAŚNIE!
Kolejna laureatka z ...
Top 5 Linków
   Parafia Sw. An... [6089]
   SSP Nr 3 w Suc... [5684]
   e-Dziennik [5642]
   Kamery w GDDKi... [3270]
   Suchedniów Tea... [2149]
Tu zmierzysz swoją prędkość w necie
Ta strona wykorzystuje ciasteczka . Jeżeli nie wyrażasz na to zgody - natychmiast opuść tę stronę...
Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest: niedziela 24 Maja 2015.
Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Maria, Milena, Zdenka
News
Spacerek po Jedynce

Każdy, kto zechce może zobaczyć Jedynkę od środka.
Klikając na czerwone punkty możemy wejść do klas i pracowni na wszystkich piętrach naszej szkoły. Można też wejść do gabinetu Pani Dyrektor, a przy okazji zobaczyć szerokie korytarze i słynne już "drewniane schody".
Zapraszamy wszystkich do wirtualnego zwiedzania Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Emilii Peck w Suchedniowie!Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Barańskiemu
za wykonanie wirtualnej wycieczki po naszej szkole!
.

magdap dnia 15/04/2014 00:55 · Drukuj
Wiwat Maj, Trzeci Maj!
4 maja 2015r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja - najstarszej ustawy zasadniczej w Europie i drugiej na świecie.

Uroczystą akademię z tej okazji przygotowała klasa czwarta wraz z wychowawczynią Panią Agata Żmijewską.

Uczniowie przypomnieli historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Treści historyczne przeplatane były pięknymi patriotycznymi pieśniami. Akademia rozpoczęła się zaśpiewaniem przez całą społeczność Jedynki wszystkich zwrotek Hymnu Państwowego, a zakończyła odśpiewaniem Roty

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyłożyli starań do dzisiejszej uroczystej akademii za wspaniałą lekcję patriotyzmu!

magdap dnia 04/05/2015 19:41 · Drukuj
Razem tworzymy lepszy Internet!
"Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze" pod takim hasłem odbyło się 28 kwietnia 2015r. spotkanie uczniów z policjantami: asp. K. Berusem i mł.asp. M. Kamińskim.

Pogadanka przeprowadzona dla klas 1-6 miała na celu upowszechnienie wśród uczniów zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Przedstawiona została problematyka bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Poruszono tematy dotyczące łamania prawa, nielegalnego kopiowania plików, ich przesyłania i rozpowszechniania.

Policjanci przestrzegali przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci, mówili o ograniczonym zaufaniu do osób z którymi rozmawiamy, o strzeżeniu swoich danych osobowych i innych zagrożeniach, które niesie nierozsądne korzystanie z Internetu.

Bardzo naturalnie przebiegał dialog funkcjonariuszy z uczniami, padło wiele pytań i odpowiedzi ze strony uczniów co świadczyło o zainteresowaniu tematem. Wszystkie te informacje można było sobie lepiej przyswoić i zapamiętać dzięki pokazowi multimedialnemu zaprezentowanemu przez policjantów.

Dziękujemy za pouczającą lekcję - czekamy na kolejne.
Będziemy pamiętać o bezpiecznym "szybowaniu w Internetowej chmurze"!

/pedagog - A. Dobaj/
magdap dnia 04/05/2015 19:34 · Drukuj
DZIEŃ ZIEMI
22 kwietnia 2015r. odbył się w naszej szkole apel z okazji DNIA ZIEMI.

Przygotowali go - pod opieką nauczyciela przyrody Pani Danuty Stobieckiej-Maciejczyk - uczniowie klasy V.

Podczas apelu oprócz treści związanych z ochroną naszej planety Ziemi, odbył się również pokaz strojów ekologicznych, a także prezentacja plakatów wykonanych przez każdą klasę.

Pamiętajmy - Ziemię mamy tylko jedną!!!
magdap dnia 27/04/2015 11:07 · Drukuj
Uroki Oblęgorka - wycieczka klasy szóstej
15 kwietnia 2015r. moja klasa, wraz z wychowawczynią panią Mariolą Pasek i ks. Wojciechem Marchewką, pojechała na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Pałacyk, w którym mieści się muzeum, był darem od społeczeństwa z okazji jubileuszu 25- lecia pracy twórczej autora " Trylogii".

Po dojechaniu na miejsce ruszyliśmy słynną aleją lipową do bramy oblęgorskiego parku. W chwili wejścia do pałacyku poczułam niesamowite uczucie, nie mogłam uwierzyć, że znajduję się w miejscu, gdzie kiedyś przebywał światowej sławy pisarz!

Najpierw zwiedzaliśmy gabinet Sienkiewicza. Stało tu biurko, przy którym pisał m.in fragmenty powieści "Krzyżacy" i "W pustyni i w puszczy". Wszystko tu było fascynujące: fotoplastykon, kolekcja broni, ulubione książki gospodarza, trofea myśliwskie ( łeb łosia i rogi antylopy) oraz wiele innych ciekawych eksponatów. Ściany gabinetu zdobiły portrety rodzinne, min. syna - Henryka Józefa i córki Jadwigi.

Następnie przeszliśmy do salonu, gdzie przyjmowano gości. Na środku stał stół z krzesłami, a pod oknem fortepian. Co prawda instrument nie był z czasów pisarza, ale umieszczono go tu, ponieważ córka noblisty uwielbiała grać na fortepianie. W pokoju znajdowały się portrety pisarza i jego pierwszej żony - Marii Szetkiewicz namalowane przez Kazimierza Pochwalskiego. Jednym z ciekawszych eksponatów była drewniana skrzynia, w której kiedyś podarowano Sienkiewiczowi głowy cukru. Pisarz żartował, że był to najsłodszy dar jubileuszowy.
Później przeszliśmy do jadalni, tu spożywano posiłki. Pokój zdobiły kolejne dary jubileuszowe, m.in. pisany słowami portret Sienkiewicza oraz zegar w stylu zakopiańskim, który zamiast cyferek miał litery: H.SIENKIEWICZ. Widzieliśmy też drewniany kredens zaprojektowany przez syna noblisty (z zawodu architekta). To pomieszczenie także zrobiło na mnie duże wrażenie.
Przeszliśmy do palarni, a następnie do sypialni Sienkiewicza. Stało tam dębowe łóżko, szafka nocna, parawan. Szczególną uwagę zwróciłam na łóżko, które było małe... Zrobiono je na specjalne zamówienie, ponieważ pisarz był niewielkiego wzrostu.

Po zwiedzeniu parteru udaliśmy się na piętro, aby zwiedzić ekspozycję nawiązującą do podróży Sienkiewicza. Widzieliśmy też liczne dyplomy i jego powieści tłumaczone na wiele języków świata. Ostatnim punktem pobytu w Oblęgorku była ciekawa prezentacja multimedialna pod tytułem "W pustyni i w puszczy - najpiękniejsza powieść dla dzieci i młodzieży.Dowiedzieliśmy się z niej interesujących rzeczy o genezie powstania naszej lektury i o wyprawie Sienkiewicza do Afryki.
Kupowaniem pamiątek zakończyliśmy pobyt w muzeum, jednak nie był to jeszcze koniec naszej wycieczki. W drodze powrotnej zwiedziliśmy ruiny huty żelaza w Samsonowie i odwiedziliśmy w Zagnańsku "Bartka". Chcieliśmy zobaczyć, jak się miewa "dąb - staruszek".

Uważam, że wycieczka była wspaniała. Mogłam na własne oczy zobaczyć wiele przedmiotów należących do pisarza, jak i przepiękne wnętrza pałacyku. Z przyjemnością wybrałabym się tam jeszcze raz...

/Wiktoria Bogusiewicz, klasa VI/
magdap dnia 26/04/2015 20:17 · Drukuj
Jedynka wygrała "Bitwę"!
W sobotę 11 kwietnia 2015r. w SOK "Kuźnica" odbyła się trzecia edycja "Bitwy na szkoły", której organizatorem była Suchedniowska Korporacja Samorządowa.

Wzięły w niej udział zespoły z SSP nr 1, SSP nr 3, SSP Ostojów oraz Gimnazjum.

Każda grupa zaprezentowała dwa utwory - jeden w języku polskim, drugi w języku angielskim. Poziom występów był wysoki, ale Jury nie miało problemów z wyborem zwycięzcy.

Jednogłośnie "Bitwę na szkoły" wygrała Jedynka! Podobała się i interpretacja piosenek, i choreografia, i kostiumy. Wiele ciepłych słów usłyszała pod swoim adresem nasza wokalistka Wiktoria Bogusiewicz, ale gratulacje należą się wszystkim występującym.

W nagrodę zespół w składzie: Wiktoria Bogusiewicz, Maria Maciejczyk, Olga Stando, Nikola Serek, Julia Tumulec, Maria Wędrychowska, Łukasz Banaszek, Dominik Dwornik, Andrzej Pięta, Dawid Piwowarczyk pojedzie na mecz piłki ręcznej VIVE Kielce.
Brawo! Tak trzymać!

Podziękowania należą się opiekunom naszej drużyny - Panu Andrzejowi Jańcowi za stronę wokalną oraz Pani Dyrektor Halinie Tuśnio, której dziełem były układy choreograficzne oraz pomysł i wykonanie strojów. Gratulujemy!
magdap dnia 12/04/2015 17:14 · Drukuj
Sukces Natalii Pajdo!
10 kwietnia 2015r. w SOK "Kuźnica" odbył się XIII Konkurs Recytatorski im. Jana Gajzlera.

W turnieju, którego organizatorem było suchedniowskie gimnazjum, wzięło udział 35 recytatorów z powiatu skarżyskiego i kieleckiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy szóstej: Zuzanna Kręć, Natalia Pajdo i Filip Relidzyński.

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazła się Natalia, która była jedyną wyróżnioną recytatorką w kategorii szkół podstawowych.

Gratulujemy i dziękujemy za piękne występy wszystkim naszym reprezentantom.

M. Pasek
magdap dnia 12/04/2015 13:25 · Drukuj
„Magia Teatru” w Jedynce
Uczniowie Samorządowej Szkoły nr 1 w Suchedniowie na wesoło obchodzili Międzynarodowy Dzień Teatru.

Wszyscy przyszli do szkoły w teatralnych przebraniach. Każda klasa miała inny temat:
klasa 0 – krasnoludki i inni bohaterowie bajek, klasy I a, I b – królewny, książęta i rycerze, klasa II – wróżki i czarodzieje, klasa III – czarownice i zbójnicy, klasa IV – piraci, klasa V – duchy starego zamczyska i klasa VI – artyści cyrkowi.
Prezentacjom strojów towarzyszyła muzyka i gromkie oklaski.

Samorząd Uczniowski przypomniał historię teatru. Można też było obejrzeć lalki teatralne i wysłuchać wierszy w wykonaniu szkolnych recytatorów. Apel zakończył się wręczeniem nagród laureatom konkursów.
Zrobiono również pamiątkowe zdjęcia, które wraz z życzeniami zostały przesłane pracownikom kieleckich teatrów z okazji ich święta.
magdap dnia 11/04/2015 16:14 · Drukuj
Walczymy o PODWÓRKO NIVEA dla Suchedniowa - codziennie oddaj jeden głos!
Rozpoczęło się głosowanie w ogólnopolskim konkursie „PODWÓRKO NIVEA”. Takie Rodzinne Miejsca Zabaw powstaną w 40 lokalizacjach w całej Polsce, które zbiorą największą liczbę głosów.

Suchedniów zgłosił do konkursu miejsce przy ul. Dawidowicza (w pobliżu schodów do parku).

To czy podwórko NIVEA, wyposażone w sprzęty dla młodszych i starszych dzieci oraz ich rodziców, powstanie jeszcze w tym roku w Suchedniowie, zależy od nas.

Codziennie oddajmy jeden głos na naszą lokalizację za pośrednictwem strony internetowej: www.nivea.pl/podworko i zachęćmy do głosowania naszych znajomych.

magdap dnia 01/04/2015 20:05 · Drukuj
Warsztaty Lego Mindstorms w Jedynce
Już po raz drugi Stowarzyszenie „Centrum Edukacji Proharmonia” z Kielc zaprosiło uczniów naszej szkoły do udziału w projekcie związanym z klockami LEGO®. W poprzednim roku szkolnym był to projekt BLOX. Tym razem 14 uczniów naszej szkoły mogło, w styczniowe soboty oraz w drugim tygodniu ferii, uczestniczyć w warsztatach językowo-programistycznych pod hasłem „Angielski w działaniu – bajki robotów”.

Warsztaty, prowadzone przez Pana Jakuba Pałaca, rozpoczęły się od krótkiego wstępu czym jest robotyka i w jakich dziedzinach jest wykorzystywana. Omówione zostały zagadnienia ściśle związane z Lego Mindstorms – budowa robotów, elementy elektroniczne, oprogramowanie oraz możliwości sterowania. Zajęcia bazowały na czwartej już generacji serii Lego Mindstorms, pozwalającej zbudować nowoczesne roboty sterowane za pomocą urządzenia mobilnego wykorzystując technologię Bluetooth.
magdap dnia 21/03/2015 20:47
Czytaj więcej · 45 Czytań · Drukuj
Potyczki z ortografią w „Jedynce”
W ramach XXIII Tygodnia Kultury Języka w SSP nr 1 w Suchedniowie odbył się XI Międzyszkolny konkurs Ortograficzny im. Emilii Peck. Wzięło w nim udział 20 reprezentantów szkół podstawowych
z terenu gmin Łączna i Suchedniów.

Uczestnicy pisali dyktando pt. „Pobudka”, przygotowane przez panią Małgorzatę Wiśniewską - dyrektora Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Suchedniowie.

Jury w składzie:: pani Ewa Głogowska(SP Gózd), pani Anna Ledwójcik (SP Łączna), pani Mariola Pasek (SSP nr 1), pani Marta Przeworska (SSP nr 3), pani Joanna Sołkiewicz (SSP nr 1), pani Agnieszka Witczak (SSP Ostojów) i pani Małgorzata Wiśniewska, przyznało:

• dwa I miejsca dla: Kariny Obary (SSP Ostojów) i Aleksandry Zegadło (SSP nr 1);
• dwa II miejsca dla: Aleksandry Lorens (SSP Ostojów) i Julii Tumulec (SSP nr 1);
III miejsce dla Natalii Wróbel (SP Łączna);
• dwa wyróżnienia dla Natalii Bator i Jakuba Dulnego z SP Gózd.

GRATULUJEMY!!!

Fundatorem nagród książkowych i upominków dla uczniów i nauczycieli była Rada Rodziców
i pani dyrektor SSP nr 1 w Suchedniowie.

Wszystkim uczestnikom, laureatom dziękują organizatorzy: Mariola Pasek i Joanna Sołkiewicz
magdap dnia 10/03/2015 21:42 · Drukuj
Strona 1 z 30 1 2 3 4 > >>
Twój adres IP
23.22.19.253
e-Dziennik
Mam 6 lat
Projekt Indywidualizacji
JEDYNKA w przyszłości
Miejsce Zabaw Radosnej Szkoły
Wejście do galerii
Miasto i Gmina Suchedniów
Suchedniow.org
Portal Mieszkańców Miasta i Gminy Suchedniów
Nasz Suchedniów
Suchedniów w Wikipedii
Rzecznik Praw Dziecka
Europejski Fundusz Społeczny
Nasza szkoła posiada współfinansowane z EFS:
* Dwie pracownie komputerowe
* ICM w bibliotece
Unia Europejska
EUROPA - Portal Unii Europejskiej
eTwinning
Uczestniczymy w Europejskim Partnerstwie Szkół
Dzień Bezpiecznego Internetu 2012
3407601 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.18 © 2003-2005

Theme by Guc!o