Strona Główna ˇ Przyjaciele Szkoły ˇ Dokumenty szkoły ˇ Historia Szkoły ˇ Patronka ˇ PLAN LEKCJI ˇ Galeria ˇ LinkiWtorek, Grudzień 01, 2015
Emilia Peck (1837 - 1899)
Nawigacja
Strona Główna
Historia "EMILKI"
Nasza lokalizacja
Grono Pedagogiczne
Historia Szkoły
Samorząd Uczniowski
Dokumenty szkoły
Szkolne TALENTY

Pedagog w szkole
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kółko muzyczne
Kółko plastyczne
Sport w Jedynce
Badmintoniści UKS Nike

SPOŁECZNY KOMITET BUDOWY SZKOŁY - OGŁOSZENIA

KOMUNIKATY DLA RODZICÓW
PLAN LEKCJI
Kontakt
Galeria
Linki
Przeszukaj tę witrynę
Przeszukaj Google
Pogoda w Suchedniowie
Szukaj w szukaczu
Kodeks 2.0 obowiązujący w SSP nr 1
Społeczny Komitet Budowy Szkoły
Dokumenty i informacje
Stan Konta Społecznego Komitetu Budowy Szkoły

Zebraliśmy...
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 169
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Warcraftek
Ostatnie Artykuły
ZIELONA SZKOŁA
Konkurs PCK
Niezwykły Dzień Patr...
A TO JEDYNKA WŁAŚNIE!
Kolejna laureatka z ...
Top 5 Linków
   Parafia Sw. An... [6372]
   SSP Nr 3 w Suc... [6108]
   e-Dziennik [6061]
   Kamery w GDDKi... [3554]
   Suchedniów Tea... [2304]
Tu zmierzysz swoją prędkość w necie
Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest: wtorek 1 Grudnia 2015.
Imieniny obchodzą: Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka
News
Spacerek po Jedynce

Każdy, kto zechce może zobaczyć Jedynkę od środka.
Klikając na czerwone punkty możemy wejść do klas i pracowni na wszystkich piętrach naszej szkoły. Można też wejść do gabinetu Pani Dyrektor, a przy okazji zobaczyć szerokie korytarze i słynne już "drewniane schody".
Zapraszamy wszystkich do wirtualnego zwiedzania Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Emilii Peck w Suchedniowie!Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Barańskiemu
za wykonanie wirtualnej wycieczki po naszej szkole!
.

magdap dnia 15/04/2014 00:55 · Drukuj
Profilaktyka i wychowanie w SSP nr1
Zadanie szkolnej profilaktyki to ochrona uczniów przed zagrożeniami. Na zajęciach z pedagogiem szkolnym na temat: „Zdrowie a zagrożenia” uczniowie klas 4-6 otrzymali pakiet informacji dotyczących działań pozwalających na radzenie sobie w sytuacjach trudnych i zagrażających zdrowiu.

Przeprowadzona forma warsztatów miała na celu uświadomienie i pokazanie perspektywy zdrowego stylu życia bez uzależnień, kształtowania umiejętności kulturalnego spędzania czasu wolnego, oraz pobudzenie potrzeby aktywnego stylu życia. W realizacji tych zagadnień wykorzystano różnorodne metody i techniki pracy przede wszystkim aktywne. Uczniowie wykonali plakaty jako formę swobodnej ekspresji umożliwiającej uzewnętrznienie swoich przeżyć, doświadczeń, emocji, wiedzy o otaczającym świecie. Swoje prace mogli zaprezentować na forum klasy i korytarzu szkolnym, prowokując tym samym do dyskusji grupowej, rozmowy, wymiany poglądów, dzieleniem się doświadczeniami i nabytą wiedzą.

/A. Dobaj/
magdap dnia 22/11/2015 16:12 · Drukuj
97 rocznica Odzyskania Niepodległości
W 1918 r. po 123 latach zaborów państwo polskie odrodziło się i wybiło na niepodległość.
Dzień 11 listopada, w którym Józef Piłsudski przejął władzę, dla uczczenia powstania suwerennego ośrodka władzy odrodzonej Polski, został w 1937 roku oficjalnie ogłoszony świętem narodowym.
Jednak dzień ten był już od 1919 roku obchodzony jako Święto Niepodległości. Od tego czasu jest jednym z najważniejszych świąt obchodzonych przez Polaków w kraju i zagranicą.
W tym roku obchodzimy 97-tą rocznicę
odzyskania przez Polskę niepodległości
.
Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu.
W naszej szkole odbył się uroczysty apel.
Wsłuchiwaliśmy się w słowa poezji i pieśni patriotycznych, a na koniec odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki Hymnu Narodowego. Montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów klasy VI pod opieką pani Joanny Sołkiewiczpozwolił nam godnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości.
magdap dnia 11/11/2015 17:51 · Drukuj
Święty JAN PAWEŁ II PATRON RODZINY
22 października w liturgii wspominamy postać św. Jana Pawła II, który nadal żyje wśród nas. Chcąc przybliżyć uczniom osobę Jana Pawła II w katechezie wykorzystano obrazy przedstawiające postać świętego papieża autorstwa młodych suchedniowian: Marty Wolniak i Kamila Gałczyńskiego. Na zakończenie katechezy klasa VI zapozowała do wspólnej fotografii z Patronem Rodzin.

/x.W. Marchewka/
magdap dnia 31/10/2015 11:16 · Drukuj
Uroczyste ślubowanie w 80-te urodziny Jedynki
14 października 2015r. to potrójne święto dla naszej Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Emilii Peck w Suchedniowie. Dokładnie tego dnia suchedniowska Jedynka obchodzi swoje 80-te urodziny. Dla uczczenia tego Jubileuszu odbyło się więc dzisiaj ślubowanie klas pierwszych. Nie zabrakło również życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Do ślubowania przystąpiły dwie klasy pierwsze. Klasa Ia - integracyjna - wychowawczyni Pani Małgorzata Kuszewska oraz klasa Ib - wychowawczyni Pani Anna Suska. Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu pierwszaków. Następnie uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, mówiące o tym czego nauczyli się w pierwszym miesiącu nauki i potwierdzające, że już doskonale wiedzą jak zachowuje się w szkole wzorowy uczeń.

Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment uroczystości - złożenie ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego tradycyjnie dużym wiecznym piórem dokonała Pani Dyrektor Halina Tuśnio. Miłym akcentem tegorocznego ślubowania było wręczenie uczniom pamiątkowych tarcz szkolnych oraz dyplomów.

Następnie głos zabrali przybyli goście: Pan Burmistrz Cezary Błach, Dyrektor Przedszkola Samorządowego Pani Zofia Dulęba, Pani Marta Ptak reprezentująca Nadleśnictwo Suchedniów, Pan Wojciech Gałczyński Wiceprezes Banku Spółdzielczego oraz Pani Małgorzata Stando zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Inspektor ds. Oświaty UMiG Pani Beata Kaszuba, Pan Jacenty Kita redaktor Gazety Suchedniowskiej oraz liczne grono Rodziców.

Po życzeniach od gości nastąpił moment, na który z pewnością z niecierpliwością czekali pierwszoklasiści - wręczenie upominków, a było ich co niemiara. Uczniowie otrzymali rogi obfitości od Rady Rodziców, maskotki od klas szóstych oraz mnóstwo innych upominków od wszystkich przybyłych gości. Następnie mogli usiąść przy wspólnym poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

80-te ślubowanie w murach Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Emilii Peck w Suchedniowie przeszło do historii. Z niecierpliwością czekamy na kolejne ślubowania i jubileusze!
magdap dnia 14/10/2015 20:03 · Drukuj
80-te urodziny Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1
27 września 2015r. Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 im. Emilii Peck w Suchedniowie świętowała swoje 80-te urodziny.

Jubileusz obecnością zaszczycili m.in.: proboszcz naszej parafii ks. kanonik Marek Migocki, posłanki na Sejm RP Pani Marzena Okła-Drewnowicz i Pani Maria Zuba, Burmistrz Miasta i Gminy Pan Cezary Blach i jego zastępca Pan Dariusz Miernik, przedstawiciele Rady Miejskiej na czele z przewodniczącą Panią Małgorzatą Styczeń, Przyjaciele Szkoły, emerytowani pracownicy i absolwenci "Jedynki". Obecni byli też dziennikarze Echa Dnia, Gazety Suchedniowskiej i Radia Kielce. Jednak najważniejsi w tym dniu byli najmłodsi mieszkańcy Suchedniowa, bo to z myślą o nich organizatorzy pikniku przygotowali wiele wspaniałych atrakcji.

Do tańca i miłego spędzania czasu przygrywał zespół "IMPULS" Pana Wojciecha Furmańczyka. W "Kawiarence pod Chmurką" można było skosztować przepysznych wypieków przygotowanych przez Rodziów oraz przez cukiernię Państwa Kozłowskich. Dużą popularnością cieszyły się "dmuchańce" użyczone przez firmę Pana Piotra Ziółkowskiego KAJROX. Właśnie na jednym z nich - piłkarzykach - został rozegrany mecz: rodzice i nauczyciele kontra samorządowcy. Wygrali samorządowcy, a my czekamy na rewanż.

Największą atrakcją jednak były warsztaty prowadzone przez Firmę "Roboty i Spółka". Dzieciaki mogły budować swoje inteligentne roboty Lego Mindstorms, uczestniczyć w pokazach i wyścigach robotów. Powodzeniem cieszyły się warsztaty, gdzie pod fachową opieką mogły brać udział w eksperymentach naukowych. Miło było patrzeć, jak przy kolejnych stanowiskach dzieci bawiły się razem ze swoimi rodzicami.

Oblegane było miejsce, gdzie można było zrobić gigantyczne bańki mydlane. Dzięki Strzelcom można było nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Chętni mogli żłożyć życzenia Jubilatce i narysować laurkę. Nie zabrakło gokartów, udostępnionych przez Firmę "M&M" z Bliżyna, a także okolicznościowych zdjęć w śmiesznych przebraniach wykonywanych przez Pana Michała Barańskiego oraz przy radiowozie policyjnym. Słodkim przysmakiem była duża wata cukrowa.

Wszyscy licznie przybyli goście mogli oglądać archiwalne dokumenty i zdjęci , a także fotografie przybliżające bieżącą działalność naszej placówki. Wśród zgromadzonych materiałów znalazły się dokumenty, wyszukane przez księdza Wojciech Marchewkę, dotyczące patronki szkoły Emilii Peck. Cieszymy się z ciepłych słów wpisanych do Księgi Pamiątkowej oraz wpisów pozostawionych na tablicach w salach lekcyjnych.
Dzięki życzliwości pasjonatów fotografii zrzeszonych w grupie "FotoWizje" mogliśmy podziwiać piękne zdjęcia natury, portrety, krajobrazy (Nowy Jork, Ziemia Święta)

Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Nisko się kłaniamy darczyńcom, sponsorom: Państwu Sylwii i Rafałowi Kamińskim, Firmie „ROBOTY i SPÓŁKA”, Panu Piotrowi Ziółkowskiemu i grupie KAJROX, Piekarni „JEDYNKA”, Piekarni Państwa Moniki i Huberta Kozłowskich, Wytwórni Napojów “DRINKFOOD” w Suchedniowie, Zespołowi Muzycznemu „Impuls”, Firmie M&M z Bliżyna, Państwu Marii i Alfredowi Markiewiczom, Stacji Kontroli Pojazdów „MOTO-GROS” w Suchedniowie, Towarzystwu Ubezpieczeniowemu PZU S.A., Panu Michałowi Barańskiemu, suchedniowskim Strzelcom oraz Policjantom, Grupie „FotoWizje”, naszym Przyjaciołom Jedynki, bez których zorganizowanie festynu nie byłoby możliwe.

Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i życzliwość. Dziękujemy za wspólne wspaniałe świętowanie 80-tych Urodzin JEDYNKI!
magdap dnia 03/10/2015 13:18 · Drukuj
Jedynka na wystawie entomologicznej
W czwartek 1o września 2015r. wszystkie klasy z naszej szkoły zwiedziły wystawę entomologiczną, która miała miejsce w SOK "Kuźnica".
magdap dnia 13/09/2015 18:28 · Drukuj
Rajd rowerowy klasy IV
W środę 9 września 2015r. klasa czwarta pod opieką wychowawczyni Pani Agaty Żmijewskiej, Pana Michała Wawrzeńczyka i Pani Agnieszki Dobaj wzięła udział w swoim pierwszym klasowym rajdzie rowerowym.
magdap dnia 13/09/2015 18:25 · Drukuj
Jedynka na meczu Polska - Szwecja
W dniu 8 września 2015r. w Kielcach na Arenie Kolporter został rozegrany
międzynarodowy mecz piłkarski. Młodzieżowa reprezentacja Polski U-21
zmierzyła się ze Szwecją
, mistrzem Europy w tej kategorii wiekowej.
Na spotkanie wyjechała grupa uczniów, nauczycieli i rodziców z naszej
szkoły, która gorąco dopingował Reprezentację Polski. Pomimo, że
grała tylko reprezentacja młodzieżowa Polski, wszyscy byli zadowoleni z
wyjazdu i już umawiali się na kolejny.
magdap dnia 13/09/2015 18:23 · Drukuj
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego!
1 września 2015r. zabrzmiał dzwonek rozpoczynający Nowy Rok Szkolny 2015/2016!

Wypoczęci, uśmiechnięci i pełni wakacyjnych wrażeń spotkaliśmy się wszyscy na placu szkolnym. Wszystkich uczniów, zwłaszcza tych nowych, którzy w progi Jedynki wkroczyli pierwszy raz, oraz rodziców przywitała Pani Dyrektor Halina Tuśnio. W swoim wystąpieniu przypomniała, że rok szkolny 2015/2016 to rok Jubileuszu 80 - lecia Jedynki. Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.
magdap dnia 31/08/2015 01:41 · Drukuj
W życiu piękne są tylko chwile...- uroczystość pożegnania szkoły
26 czerwca 2015r. - zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Jak zapisze się ten dzień w pamięci dzieci, nauczycieli, rodziców? Jak zapamiętają go uczniowie klasy szóstej - dziś już absolwenci Jedynki?
Pogoda dopisała, więc uroczystość odbyła się na placu szkolnym. Po odśpiewaniu hymnu nastąpił podniosły moment przekazania sztandaru młodszym kolegom, a następnie szóstoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie pani dyrektor Halina Tuśnio wręczyła dyplomy, nagrody oraz świadectwa ukończenia szkoły. Pięcioro uczniów z klasy VI otrzymało świadectwa z wyróżnieniem: Wiktoria Bogusiewicz, Zuzanna Graba, Krzysztof Głuszek, Klaudia Łutczyk, Filip Relidzyński. Tytuł Prymusa Roku zdobyła Wiktoria Bogusiewicz.
W imieniu rodziców uczniów kończących szkołę głos zabrała pani Ewa Ślusarczyk, która w serdecznych słowach podziękowała za opiekę i przekazaną dzieciom wiedzę. Po czym rozpoczął się ostatni program artystyczny wykonaniu klasy szóstej. Najpierw odbyła się część oficjalna, podczas której uczniowie dziękowali dyrekcji, wychowawczyni - pani Marioli Pasek, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za lata spędzone w naszej Jedynce. Podziękowaniom i życzeniom towarzyszyły dedykacje wierszy i piosenek. Druga część występu miała zabawny charakter i wprowadziła wszystkich w wesoły nastrój. Szóstoklasiści zaprezentowali spektakl pt. "Wybór księżniczki - pełny serwis". Uczniowie brawurowo odegrali swoje role i tym samym potwierdzili swe artystyczne zdolności.
Na zakończenie uroczystości sympatyczni pierwszoklasiści wręczyli najstarszym kolegom pamiątkowe kubeczki.
I tak oto mury Jedynki opuścili kolejni uczniowie. Wyfrunęli w świat niczym barwne motyle... Życzymy powodzenia w dalszej edukacji. Wspominajcie dobrze swoją pierwszą szkołę.
/ M.Pasek /
magdap dnia 25/06/2015 11:03 · Drukuj
Strona 1 z 31 1 2 3 4 > >>
Twój adres IP
54.163.15.66
e-Dziennik
Projekt Twinkl
JEDYNKA jest partnerem międzynarodowego projektu TWINKL
Mam 6 lat
Projekt Indywidualizacji
JEDYNKA w przyszłości
Miejsce Zabaw Radosnej Szkoły
Wejście do galerii
Miasto i Gmina Suchedniów
Suchedniow.org
Portal Mieszkańców Miasta i Gminy Suchedniów
Nasz Suchedniów
Suchedniów w Wikipedii
Europejski Fundusz Społeczny
Nasza szkoła posiada współfinansowane z EFS:
* Dwie pracownie komputerowe
* ICM w bibliotece
Rzecznik Praw Dziecka
Unia Europejska
EUROPA - Portal Unii Europejskiej
eTwinning
Uczestniczymy w Europejskim Partnerstwie Szkół
Dzień Bezpiecznego Internetu 2012
3516565 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.18 © 2003-2005

Theme by Guc!o