Strona Główna ˇ Przyjaciele Szkoły ˇ Dokumenty szkoły ˇ Historia Szkoły ˇ Patronka ˇ PLAN LEKCJI ˇ Galeria ˇ LinkiPoniedziałek, Styczeń 26, 2015
Emilia Peck (1837 - 1899)
Nawigacja
Strona Główna
Historia "EMILKI"
Nasza lokalizacja
Grono Pedagogiczne
Historia Szkoły
Samorząd Uczniowski
Dokumenty szkoły
Szkolne TALENTY

Pedagog w szkole
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kółko muzyczne
Kółko plastyczne
Sport w Jedynce
Badmintoniści UKS Nike

SPOŁECZNY KOMITET BUDOWY SZKOŁY - OGŁOSZENIA

KOMUNIKATY DLA RODZICÓW
PLAN LEKCJI
Kontakt
Galeria
Linki
Przeszukaj tę witrynę
Przeszukaj Google
Pogoda w Suchedniowie
Szukaj w szukaczu
Kodeks 2.0 obowiązujący w SSP nr 1
Społeczny Komitet Budowy Szkoły
Dokumenty i informacje
Stan Konta Społecznego Komitetu Budowy Szkoły

Zebraliśmy...
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 169
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Warcraftek
Ostatnie Artykuły
ZIELONA SZKOŁA
Konkurs PCK
Niezwykły Dzień Patr...
A TO JEDYNKA WŁAŚNIE!
Kolejna laureatka z ...
Top 5 Linków
   e-Dziennik [5400]
   SSP Nr 3 w Suc... [5329]
   Kamery w GDDKi... [3157]
   Parafia Sw. An... [2937]
   Suchedniów Tea... [2074]
Tu zmierzysz swoją prędkość w necie
Ta strona wykorzystuje ciasteczka . Jeżeli nie wyrażasz na to zgody - natychmiast opuść tę stronę...
Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest: poniedziałek 26 Stycznia 2015.
Imieniny obchodzą: Paulina, Polikarp, Tymoteusz, Michał, Tytus, Lutosław, Norma
News
Spacerek po Jedynce

Każdy, kto zechce może zobaczyć Jedynkę od środka.
Klikając na czerwone punkty możemy wejść do klas i pracowni na wszystkich piętrach naszej szkoły. Można też wejść do gabinetu Pani Dyrektor, a przy okazji zobaczyć szerokie korytarze i słynne już "drewniane schody".
Zapraszamy wszystkich do wirtualnego zwiedzania Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Emilii Peck w Suchedniowie!Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Barańskiemu
za wykonanie wirtualnej wycieczki po naszej szkole!
.

magdap dnia 15/04/2014 00:55 · Drukuj
Dla Kochanej Babci i Dziadka!!!
Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich Babć i Dziadków.
A Dziadkowie wraz z Babciami
już czekają przed domami.
Przez lornetki patrzą w dal
wystrojeni jak na bal.
Moc serdecznych życzeń
dla naszych Kochanych Babć i Dziadków
z okazji Ich Święta składają
wszystkie małe i duże wnuczki!


magdap dnia 21/01/2015 20:44 · Drukuj
116 rocznica śmiervi Emilii Peck

15 stycznia 2015r.
mija 116-sta rocznica śmierci

Emilii Peck - Patronki naszej szkoły!

"Wspaniały człowiek, nauczyciel, wychowawca wielu pokoleń,
po którym zostało puste miejsce, którego nie da się zapełnić przeciętnością.
Przez całe życie niosła zapaloną lampkę oliwną. Była wierna swoim ideałom,
dlatego każdy mógł na niej polegać. Życie jej było służbą prawdzie,
ziemi polskiej, uczniom ".
- tak wspominały swoją ukochaną nauczycielkę
jej uczennice.

Emilia Peck była osobą, która odegrała znaczną rolę w szerzeniu oświaty w Suchedniowie Mąż jej Stanisław Peck był urzędnikiem Zarządu Górnictwa, brał czynny udział w powstaniu w 1863 roku, przechowywał broń i dostarczał ją powstańcom. Po spaleniu Suchedniowa, uwięziony i torturowany w więzieniu w Kielcach w obawie wydania towarzyszy broni popełnił w celi samobójstwo. Po jego śmierci wdowa Emilia Peck założyła w 1864 r. w nowym domu na Sokolicy pensję żeńską z internatem. Pensja znana była szeroko poza granicami Suchedniowa, ponieważ prezentowała wysoki poziom nauczania.

Jesteśmy dumni, że właśnie ta Wspaniała Kobieta
patronuje naszej szkole!
magdap dnia 15/01/2015 14:34 · Drukuj
„UWOLNIĆ MIKOŁAJA" - Mikołaj z Fundacją "Pomóżmy Marzeniom"
Drugi już raz kielecka Fundacja "POMÓŻMY MARZENIOM" uwolniła w nas mikołajkowo-świąteczny nastrój.

Kolejny raz 100 dzieci ze wszystkich szkół (SP1, SP 3, SP Ostojów) wraz z opiekunami gościło na zaproszenie Fundacji w kinie Helios-Kielce na filmie pt. "Uwolnić Mikołaja". Przed kinem powitał dzieci Święty Mikołaj wraz ze śnieżynką i obdarowywał wszystkie dzieciaki cukierkami w zamian za piosenkę lub wierszyk. Panowała mila i wesoła atmosfera. Podczas seansu kinowego było nastrojowo, poważnie i emocjonująco, a czasem wesoło i śmiesznie - w taki nastrój wprawił wszystkich oglądany film.
Zakończenie filmu dzieci oceniły brawami - to zaskakujące, ale i pełne wartości dla młodego widza. Serdeczne podziękowania przesyłamy Fundacji i uśmiechy, życzymy udanych "Mikołajek" oraz Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

/A. Dobaj/
magdap dnia 07/12/2014 21:21 · Drukuj
Szóstoklasistki udowodniły, że gwara im niestraszna
28 listopada 2014r. w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suchedniowie odbył się V Regionalny Dziecięcy Konkurs Recytatorski Gwarą Ludową "Chodźta bosso pu Łysicy".

W turnieju wzięło udział ponad 20 recytatorów ze Starachowic, Wąchocka, Psar, Małyszyna, Trębowic, Skarżyska - Kamiennej, Ostojowa i Suchedniowa. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy szóstej - Aleksandra Łakomiec i Natalia Pajdo. Była to ich pierwsza przygoda z gwarą świętokrzyską i mimo początkowych trudności z interpretacją tekstów Katarzyny Zaborowskiej i Marii Cedro - Biskupowej, obie dziewczyny zaprezentowały się bardzo ładnie.

Miło nam poinformować, że Natalka zdobyła wyróżnienie za recytację wiersza "Sprzedoz nawozów w Bodzecinie". Gratulujemy!
magdap dnia 02/12/2014 23:34 · Drukuj
Pląsy andrzejkowe w Jedynce
W czwartek 27 listopada 2014r. w naszej szkole odbyły się szkolne Andrzejki.
W godzinach dopołudniowych bawiły się klasy 0-I, a po południu odbył się bal przebierańców dla klas II-VI.

Oprócz tanecznych pląsów i wróżb andrzejkowych Samorząd Uczniowski - pod opieką pań Marioli Pasek i Agaty Żmijewskiej - przygotował liczne konkursy oraz cieszący się dużą popularnością bufet, gdzie można było skosztować między innymi pysznych ciast upieczonych przez rodziców. A Pani Dyrektor przygotowała dla wszystkich słodka niespodziankę w postaci galaretki owocowej z przepyszną bitą śmietaną.

Czekamy na kolejne tak udane zabawy w naszej szkole!
magdap dnia 30/11/2014 22:05 · Drukuj
Zawody szachowe

6 listopada 2014r.
w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku - Kamiennej odbył się Festiwal Szachowy - Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Powiatu Skarżyskiego.

Nasi uczniowie z klasy IV - Marcel Miernik oraz Ismael Ben Ammar - reprezentowali nas w tych zawodach.

Cieszymy się z II miejsca Marcela Miernika i XIII miejsca Ismaela Ben Ammara. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!
magdap dnia 30/11/2014 22:03 · Drukuj
Zdrowy i higieniczny styl życia
Pod takim hasłem odbyły się w SSP nr 1 pogadanki z Panią Bożeną Zegadło pracownikiem Przychodni Zdrowia "Promyk"- pielęgniarką szkolną.
W miesiącu listopadzie uczniowie klas młodszych 0-3 uczestniczyły w zajęciach profilaktyczno-zdrowotnych i wychowawczych promujących "zdrowy styl życia". Przy współpracy pielęgniarki szkolnej, pedagoga i wychowawców klas odbyły się pogadanki mające na celu uczulić, uwrażliwić i nauczyć dzieci dbania o swoje zdrowie, higienę i bezpieczeństwo.
Podczas pogadanek pani pielęgniarka opowiedziała o swojej pracy i codziennych obowiązkach. Przybliżyła wiele istotnych spraw. Zwróciła uwagę jak się należy odżywiać, że najwięcej witamin zawierają świeże warzywa i owoce. Uczuliła, że środki farmaceutyczne to nie cukierki i nie można ich zażywać ile się chce i bez nadzoru dorosłych.

Była też mowa o konieczności dbania o czystość i umiejętne mycie zębów oraz kontrolnych wizytach u dentysty zgodnie z propagowanym w szkole hasłem "Chroń dziecięce uśmiechy".
Ze względu na zbliżającą się zimę pani pielęgniarka uwrażliwiła uczniów na potrzebę odpowiedniego ubierania się , nie przegrzewania organizmu ani nadmiernego wychłodzenia. Podpowiedziała, iż sposobem na zdrowy styl życia może być ruch, aktywność fizyczna i uprawianie sportu.

Na zakończenie uczniowie zadawali wiele pytań ,na które uzyskały ciekawe i pouczające odpowiedzi. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają różne zawody, nabierają szacunku do pracy osób dorosłych. Przyswajają istotną wiedzę, nabywają umiejętności i nawyki, które będą mogły wykorzystać w codziennym życiu.
Serdecznie dziękujemy!

/ pedagog Agnieszka Dobaj/
magdap dnia 30/11/2014 22:03 · Drukuj
Apel z okazji Święta Narodowego
Z okazji 36 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez klasę IV pod kierunkiem jej wychowawczyni, pani Agaty Żmijewskiej.
Przedstawienie rozpoczęło się od odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie narratorzy zaprezentowali ważne informacje dotyczące historii naszej ojczyzny. Dowiedzieliśmy się, jak to się stało, że Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Było to 11 listopada 1918 roku. Ten dzień jest dziś świętem narodowym. Pierwszym przywódcą odrodzonego kraju został marszałek Józef Piłsudski.
Uczniowie z przejęciem recytowali patriotyczne wiersze, a chór śpiewał różne pieśni: „Piechotę”, „Legiony”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Powrócisz tu”, „Rotę”.
Aby podkreślić nastrój tego święta, dzieci ubrały się na galowo. Niektórzy mieli przypięte biało- czerwone kotyliony. Czwartoklasiści stanęli na wysokości zadania. Apel podobał się publiczności, o czym świadczyły oklaski.
Warto dodać, że dekoracja – przygotowana przez panią Jolantę Ambrozik - była piękna i oryginalna. Całość wypadła znakomicie.
magdap dnia 17/11/2014 20:57 · Drukuj
Fizyka dla smyka z Profesorem Pytalskim
12 listopada 2014r. klasy młodsze 1-3 gościły Profesora Pytalskiego z Akademii "Fizyka dla smyka", który w czasie 45-minutowego spotkania dla każdej z klas przeprowadził kilkanaście wspaniałych eksperymentów fizycznych z zastosowaniem unikalnych zestawów edukacyjnych.

W każdym z ćwiczeń uczestniczyły dzieci i dobrze się przy tym bawiły. Pokazy naukowe "Fizyka dla smyka" przybliżyły dzieciom tajemnice otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne.

Dzieciaki odbyły fascynującą wyprawę do świata nauki i po pokazach były zachwycone. Zajęcia były bardzo ciekawe, maluchy siedziały z otwartymi buziami - zabawy, śmiechu i wspaniałej rozrywki z nauką było co niemiara.

Uczniom bardzo podobała się taka forma zajęć i zaprosiły Profesora Pytalskiego do naszej szkoły w kwietniu. Czekamy na kolejne wspaniałe pokazy, które pozwolą nam zrozumieć otaczającą nas przyrodę. Do zobaczenia!
magdap dnia 04/11/2014 13:55 · Drukuj
Jedynka trzecia w powiecie - BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ 2014
5 listopada 2014r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w kolejnej Eeycji Wojewódzkiego Konkursu "Bezpieczeństwo na Piątkę" zorganizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego i Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennnej. Turniej ma charakter wieloetapowy i jest skierowany do uczniów klas piątych szkół podstawowych z całego województwa świętokrzyskiego. Jedynkę reprezentowała drużyna w składzie: Olga Stando, Łukasz Banaszek, Andrzej Pieta oraz Julia Tumulec.

I tym razem znaleźliśmy się w ścisłej czołówce - Jedynka zajęła trzecie miejsce w powiecie!
magdap dnia 01/11/2014 11:20 · Drukuj
Strona 1 z 28 1 2 3 4 > >>
Twój adres IP
50.16.100.60
e-Dziennik
Mam 6 lat
Projekt Indywidualizacji
JEDYNKA w przyszłości
Miejsce Zabaw Radosnej Szkoły
Wejście do galerii
Miasto i Gmina Suchedniów
Suchedniow.org
Portal Mieszkańców Miasta i Gminy Suchedniów
Nasz Suchedniów
Suchedniów w Wikipedii
Rzecznik Praw Dziecka
Europejski Fundusz Społeczny
Nasza szkoła posiada współfinansowane z EFS:
* Dwie pracownie komputerowe
* ICM w bibliotece
Unia Europejska
EUROPA - Portal Unii Europejskiej
eTwinning
Uczestniczymy w Europejskim Partnerstwie Szkół
Dzień Bezpiecznego Internetu 2012
3342256 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.18 © 2003-2005

Theme by Guc!o